Saga Star WarsWydarzenia

„The Rise of Skywalker” wciąż liderem Box Office’u. Ponad 5,5 miliarda dochodu ze Star Wars Disneya

star-wars-the-sequel-trilogy-banner

Ostatni epizod sagi Skywalkerów zakończył właśnie swój drugi weekend w światowych kinach. Film znów zajął pierwsze miejsce zarówno w amerykańskim, jak i globalnym Box Offisie i teraz na jego koncie znajduje się już nieco ponad 724 miliony dolarów.

Około 361 milionów dolarów pochodzi z rynku amerykańskiego. The Rise of Skywalker bardzo dobrze poradził sobie w tygodniu – oczywiście z uwagi na święta Bożego Narodzenia frekwencja w kinach była większa niż zazwyczaj. W sam weekend natomiast zarobił mniej więcej 72 miliony dolarów. Spadek w porównaniu z weekendem otwarcia wyniósł 59,4%, co nie jest wynikiem najlepszym, ale pewniejszym niż na przykład w przypadku The Last Jedi (67,5%). Wygląda na to, że po najniższym z całej trylogii otwarciu, Epizod IX jak najbardziej nadgoni zaległości i będzie mieć szansę na przegonienie wyniku finansowego poprzedniej odsłony cyklu (ponad 620 milionów dolarów z Ameryki Północnej i ponad 1,3 miliarda dolarów globalnie).

Tymczasem jednak już obecny wynik zapewnia Disneyowi łączny dochód z produkowanych przez wytwórnię filmów Star Wars w wysokości ponad 5,5 miliarda dolarów. Jak na zaledwie pięć wypuszczonych do kin tytułów, jest to bardzo wysoka suma, szczególnie, że jeden z nich (Solo: A Star Wars Story) nie zarobił nawet 500 milionów. Do tego należy pamiętać, że The Rise of Skywalker wciąż będzie zarabiać i kiedy zejdzie z ekranów kin, łączna suma najpewniej przekroczy 6 miliardów dolarów.

Skywalker. Odrodzenie można oglądać w kinach w całej Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.