Saga Star Wars

Chris Terrio opowiada o podejściu do scenariusza „The Rise of Skywalker” autorstwa Colina Trevorrowa

Star-Wars-Colin-Trevorrow-Episode-IX-Director

Pierwotnymi scenarzystami IX Epizodu byli Colin Trevorrow (który miał jednocześnie reżyserować finał sagi) oraz Derek Connoly. Różnice w wizji artystycznej sprawiły jednak, że obaj panowie pożegnali się ze stanowiskami i pieczę nad fabułą nowego filmu objął inny duet – J.J. Abrams i Chris Terrio.

Ostatecznie zdecydowano się umieścić pierwszą parę w napisach końcowych, gdyż w ostatecznej wersji filmu znalazło się dostatecznie dużo elementów z ich scenariusza. Jak jednak opowiada Terrio:

„Obaj jesteśmy nieco przesądni w przypadku zaczynania pracy od materiałów, które kierują nas w inną stronę, niż naturalnie byśmy poszli. Więc nie zaczynaliśmy pracy nad poprzednim scenariuszem. Mogliśmy zawrzeć pewne elementy, które znalazły się też w oryginalnym tekście, ale nie byliśmy ich świadomi. Wcale nie chcę powiedzieć, że mieliśmy złą relację z materiałem pozostawionym przez Colina. Po prostu zaczynaliśmy od zera.”

Z pewnością możemy stwierdzić, że w scenariuszu Trevorrowa nie było miejsca dla Imperatora Palpatine’a, który stanowi centralną oś wydarzeń The Rise of Skywalker. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości reżyser zdecyduje się podzielić z nami choćby zarysem swojej wizji IX Epizodu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.