Saga Star Wars

[Plotka] Nowa seria filmów będzie osadzona w erze Wysokiej Republiki!

coruscant-senat-polityka

Po zakończeniu sagi Skywalkerów wielu fanów zapewne wyczekuje informacji o przyszłości uniwersum, w tym o nadchodzących filmach. Portal Making Star Wars podzielił się przed chwilą bardzo ciekawymi przeciekami na ich temat.

Jak donosi wiarygodny informator serwisu, nowa seria filmów ma zostać osadzona w erze Wysokiej Republiki (ang. High Republic). Do tej pory w kanonie został on tylko wspomniany w słuchowisku i książce Dooku: Jedi Lost autorstwa Cavana Scotta i nie wiadomo o nim nic więcej ponad to, że istnieje. Tutaj ponownie przychodzą nam z pomocą rewelacje informatora, który twierdzi, że czas akcji filmów miałby przypaść na około 400 lat przed wydarzeniami z sagi Skywalkerów, kiedy Zasada Dwóch już trwa, a w Zakonie Jedi możemy spotkać młodszego Yodę. Co ciekawe, według najnowszych doniesień w podobnym okresie ma się toczyć także akcja Project Luminous (którego Scott jest czołowym twórcą). Może się więc okazać, że tajemniczy projekt będzie niczym innym, jak wstępem do nowej filmowej serii.

Nie bez powodu mówimy tutaj o serii, gdyż konkretna liczba filmów nie jest znana. Nie mają one mieć jednolitej fabuły, a dzielić się wspólnym okresem, nawiązywać do siebie i luźno łączyć.

Podobne posty

Jeden komentarz

    1. Istnieje okres znany jako „Wysokie średniowiecze” (trwający od 1000 do 1300 roku) i w języku angielskim brzmi on właśnie „High Middle Ages”. Nie jest on tym samym, co „Późne średniowiecze” (trwające od 1300 do 1500 roku), które określa się jako „Late Middle Ages”. Kierując się tą etymologią, tłumaczenie „High Republic” na „Późną Republikę” lub jakkolwiek inaczej byłoby po prostu niewłaściwe.

      Zatem poprawnym spolszczeniem tego okresu w odległej galaktyce jest „WYSOKA REPUBLIKA”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.