Seriale

501 Legion wsparł produkcję „The Mandalorian”

the-mandalorian-troopers-501-legion

Pierwszy sezon serialu The Mandalorian dobiegł już końca. Otrzymaliśmy osiem odcinków, które przybliżyły nam losy bohatera i mandaloriańskiej kultury po wydarzeniach znanych z Powrotu Jedi. Twórcy pokusili się nie tylko o odniesienia do Oryginalnej Trylogii, ale też o jawne nawiązania do serialu Wojny klonów, a także i epizodów ocierających się o tę erę (co można zauważyć po insygniach pewnych postaci pobocznych). Nie sposób przeoczyć, że serial wymagał uwagi twórców na wielu frontach, a także wkładu od osób, których pierwotnie nie uwzględniono.

Finał pierwszego sezonu serialu zaserwował widzom nie lada widowisko, stawiając protagonistów przed wyzwaniem pozornie nie do przejścia – dziesiątkami gotowych do walki imperialnych szturmowców. Jak się okazuje, scena była wyzwaniem nie tylko dla bohaterów serialu, bo i sami twórcy stanęli przed przeszkodą w postaci pozyskania odpowiedniej ilości kostiumów i aktorów, niezbędnych do zagrania w finalnych scenach sezonu.

Jak donosi @TweetinJoshBe, prawdopodobnie jeden z członków 501 Legionu (fanklubu specjalizującego się w tworzeniu replik pancerzy szturmowców Imperium, a także strojów innych postaci z Ciemnej strony Mocy), twórcy zaproponowali im udział w serialu:

„Zatem ciekawostka: w 7 i 8 odcinku The Mandalorian twórcy nie mieli wystarczającej ilości kostiumów dla wszystkich szturmowców potrzebnych w tej scenie. Jon Favreau i Dave Filoni odezwali się po pomoc do lokalnego oddziału 501 Legionu, składającego się z fanów z własnymi kostiumami.”

Nie ukrywajmy, rola szturmowca nie należy do wymagających pod kątem aktorstwa, w końcu żołnierze Imperium nawet celując zazwyczaj nie trafiają. Niezaprzeczalnym jest jednak, że takie posunięcie ze strony twórców jest czymś niewyobrażalnie wyróżniającym dla fanów uniwersum. Szansa wystąpienia w jakimkolwiek dziele ze świata Star Wars jest spełnieniem marzeń i taki ruch jest czymś, co w zdarza się niezwykle rzadko w tej branży. Fakt ten również wskazuje, że przynajmniej część twórców odpowiedzialnych za Gwiezdne Wojny liczy na fanów, ich wkład i zaangażowanie.

Na kolejny sezon The Mandalorian przyjdzie nam czekać do tegorocznej jesieni.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.