FanmadeSeriale

Klasyczna westernowa piosenka w wersji z „The Mandalorian”

mandalorian-chapter-1

Choć od premiery ostatniego odcinka 1. sezonu The Mandalorian minęła już chwila, to wciąż jest czym się zachwycać w kontekście serialu. Do sieci cały czas trafiają bowiem kolejne produkcje fanów, którzy inspirują się przy ich tworzeniu westernowym klimatem serii.

Tak jest między innymi z dziełem twórcy kryjącego się pod pseudonimem Funk Turkey – stworzył on przeróbkę kultowej westernowej ballady zatytułowanej Big Iron, dostosowując tekst piosenki do uniwersum Gwiezdnych Wojen i realiów przedstawionych w The Mandalorian.

Oryginalny utwór autorstwa Marty’ego Robbinsa powstał w 1959 roku na potrzeby niezwykle rozchwytywanych w owym czasie filmów o Dzikim Zachodzie. W XXI wieku piosenkę spopularyzowała gra wideo Fallout: New Vegas, w której występuje ona na kilku stacjach radiowych w obrębie pustyni Mojave. Dziś ballada w dużej mierze kojarzona jest właśnie z dziełem studia Obsidian Entertainment.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.