Książki i komiksySaga Star Wars

Kolejna wzmianka o Wysokiej Republice w kanonie – plotki o filmach coraz bardziej prawdopodobne

Jedi-Temple-Coruscant

Parę dni temu informowaliśmy Was o plotkach przekazanych przez portal Making Star Wars, wedle których kolejna seria filmów w świecie Gwiezdnych Wojen osadzona ma zostać w czasach Wysokiej Republiki (ang. High Republic). Do tej pory o samej erze nie było wiadomo zbyt wiele, jednak kolejne fakty na jej temat pojawiają się w coraz większej liczbie kanonicznych źródeł.

Do niedawna wzmianka o Wysokiej Republice obecna była jedynie w książce i audiobooku Dooku: Jedi Lost. Łącząc ją z doniesieniami o tajemniczym Project Luminous, mogliśmy wysnuć wniosek, że ów twór polityczny istniał około 400 lat przed bitwą o Yavin.

Dzięki drugiemu zeszytowi komiksowej serii The Rise of Kylo Ren poznaliśmy kolejny interesujący fakt na temat Wysokiej Republiki. Na jednej z kart komiksu możemy zobaczyć Luke’a Skywalkera, Lora Sana Tekkę  oraz Bena Solo – bohaterowie lecą statkiem w poszukiwaniu starych artefaktów. Uczony zdradza w trakcie rozmowy, że mogą one pochodzić właśnie ze wspomnianej ery, która cechowała się dużą aktywnością Zakonu Jedi w całej galaktyce.

The-Rise-of-Kylo-Ren-High-Republic

Po raz kolejny otrzymujemy jedynie skrawek wiedzy, ale samo przemycanie wzmianek o Wysokiej Republice do kanonicznych źródeł świadczy o tym, że coś jest w tej kwestii na rzeczy. Pozostaje nam teraz uzbroić się w cierpliwość i obserwować, co zaserwuje Project Luminous – jeśli faktycznie cofniemy się dzięki niemu 400 lat wstecz, to doniesienia o filmach będą już niemal pewne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.