Filmy

Billie Lourd wcieliła się w Leię w retrospekcji w „Skywalker. Odrodzenie”

billie-lourd-carrie-fisher-tfa

Jedną z bardziej emocjonujących scen w The Rise of Skywalker była z pewnością retrospekcja pojedynku na miecze świetlne Luke’a i Lei. Nadzorca prac nad efektami specjalnymi do filmu wyjaśnił jak otrzymano zamierzony efekt.

Patrick Tubach, bo o nim mowa, opowiedział o tym w wywiadzie dla Yahoo Entertainment. Leię zagrała córka Carrie FisherBillie Lourd – która poza tą rolą występowała w całej trylogii jako oficer Connix.

„Billie zagrała swoją matkę. To było coś wzruszającego, do czego nikt nie podszedł lekceważąco – była gotowa zastąpić ją w tej roli. Dla każdego z nas było emocjonującym doświadczeniem zobaczyć ją w tym miejscu. Dobrze się z tym czuliśmy. Jeśli chcesz, by ktoś zagrał rolę Carrie, to dobrze, że jest to Billie, ponieważ jest między nimi tak wiele podobieństw, które mogliśmy wykorzystać. Prawdziwym wyzwaniem było dopasowanie do tej sceny materiałów z Leią, z którymi musieliśmy pracować.

Chodzi tutaj o niewykorzystane materiały z Powrotu Jedi, o których twórcy wspominali wcześniej. Na nagranie z Billie nałożono później twarz Carrie Fisher z niewykorzystanych ujęć do Epizodu VI. Wygląda więc na to, że wcześniejsze słowa twórców o tym, że absolutnie nikt nie zastąpił Carrie na potrzeby Epizodu IX były nieco przesadzone. Co ciekawe, Tubach potwierdził, że w Luke’a standardowo wcielił się Mark Hamill, którego komputerowo odmłodzono.

Skywalker. Odrodzenie wciąż możecie oglądać na ekranach polskich kin.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.