Saga Star Wars

Billie Lourd wcieliła się w Leię w retrospekcji w „Skywalker. Odrodzenie”

billie-lourd-carrie-fisher-tfa

Jedną z bardziej emocjonujących scen w The Rise of Skywalker była z pewnością retrospekcja pojedynku na miecze świetlne Luke’a i Lei. Nadzorca prac nad efektami specjalnymi do filmu wyjaśnił jak otrzymano zamierzony efekt.

Patrick Tubach, bo o nim mowa, opowiedział o tym w wywiadzie dla Yahoo Entertainment. Leię zagrała córka Carrie FisherBillie Lourd – która poza tą rolą występowała w całej trylogii jako oficer Connix.

„Billie zagrała swoją matkę. To było coś wzruszającego, do czego nikt nie podszedł lekceważąco – była gotowa zastąpić ją w tej roli. Dla każdego z nas było emocjonującym doświadczeniem zobaczyć ją w tym miejscu. Dobrze się z tym czuliśmy. Jeśli chcesz, by ktoś zagrał rolę Carrie, to dobrze, że jest to Billie, ponieważ jest między nimi tak wiele podobieństw, które mogliśmy wykorzystać. Prawdziwym wyzwaniem było dopasowanie do tej sceny materiałów z Leią, z którymi musieliśmy pracować.

Chodzi tutaj o niewykorzystane materiały z Powrotu Jedi, o których twórcy wspominali wcześniej. Na nagranie z Billie nałożono później twarz Carrie Fisher z niewykorzystanych ujęć do Epizodu VI. Wygląda więc na to, że wcześniejsze słowa twórców o tym, że absolutnie nikt nie zastąpił Carrie na potrzeby Epizodu IX były nieco przesadzone. Co ciekawe, Tubach potwierdził, że w Luke’a standardowo wcielił się Mark Hamill, którego komputerowo odmłodzono.

Skywalker. Odrodzenie wciąż możecie oglądać na ekranach polskich kin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.