Filmy

Zamieszanie wokół Niena Nunba i najbardziej zaawansowana animatronika w „Skywalker. Odrodzenie”

nien-nunb-rise-of-skywalker-died

Dzisiaj co nieco informacji zza kulis The Rise of Skywalker, między innymi o zamieszaniu w kwestii postaci Niena Nunba oraz o formie występu Maz Kanaty.

Wszystko zaczęło się od tweeta, na którego odpowiedziała Rae Carson, czyli autorka książkowej adaptacji Epizodu IX. Wynika z niego, że Nien Nunb zginął w filmie, prawdopodobnie na skutek zniszczenia korwety Tantive IV, której nie widzimy podczas finałowego świętowania.

Podczas ostatecznej bitwy nad Exegol nie widzimy jednak momentu zniszczenia korwety, a zatem i śmierci Niena. To rodzi pewne komplikacje. Odtwórca roli sullustiańskiego pilota – Mike Quinn – twierdzi bowiem, że Nien przeżył. Wydaje się jednak, że zdanie autorki powieści jest ważniejsze i bardziej wiarygodne, skoro miała dostęp do całego scenariusza filmu, a i sama książka jest już napisana.

landscape-1452178317-maz-kanata

W przypadku Maz Kanaty już po pierwszych seansach część widzów zwracała uwagę na nieco dziwny wygląd i zachowanie bohaterki. I nic w tym dziwnego. CGI z Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi zostało zastąpione przez animatroniczną kukłę. Twórca kukły, Neal Scanlan, przyznaje, że to najbardziej zaawansowana animatronika, jaką przyszło mu stworzyć, a do jej obsługi potrzeba aż 3 osób. Pytanie, dlaczego zdecydowano się na tak kosztowne rozwiązania, zwłaszcza biorąc pod uwagę krótką rolę Maz? Być może Lucasfilm planuje użyć jej w kolejnych projektach albo w parku Galaxy’s Edge.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.