Gry

„Jedi: Fallen Order” – Lucasfilm z początku nie chciał zgodzić się na grę o Jedi

jedi-fallen-order-orange-lightsaber

Jedi: Fallen Order spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem i przez większość fanów uważana jest za jedną z najlepszych gier ze świata Gwiezdnych Wojen. Produkcja tytułu nie była jednak usłana różami i przed twórcami stanęło między innymi zadanie przekonania do swojej wizji samego Lucasfilmu.

Niedawno opowiedział o tym dyrektor kreatywny ekipy odpowiedzialnej za Upadły zakon – Stig Asmussen. Kiedy wyszedł z propozycją stworzenia gry o Jedi i Mocy, spotkał się z niezbyt przychylną odpowiedzią. Chciano wymusić na nim pokierowanie ekipą, która wyprodukuje tytuł z blasterami, skupiający się wyłącznie na łowcach nagród. Stig stwierdził, że nie bierze tego w ogóle pod uwagę. Nie sformował swojego zespołu akurat do takiego projektu i w tej sytuacji równie dobrze mogliby zacząć tworzyć grę wyścigową. Dodał również:

„Jedi to Święty Graal. Rozmawialiśmy trochę na ten temat, w końcu oni też dostrzegli, co sobą reprezentuję i stwierdzili: „Okej, możemy porozmawiać o stworzeniu gry o użytkownikach Mocy, ale nie o Jedi”. Potem przyszedł czas na ujawnienie gry i okazało się, że ma „Jedi” w tytule.”

Jak sami możecie zobaczyć, ostateczne pomysły na grę oraz siła perswazji Asmussena wpłynęły na włodarzy marki i przyczyniły się do zaakceptowania wizji studia Respawn. Należy jednak zaznaczyć, że pierwotne stanowisko Lucasfilmu nie wzięło się znikąd. Pierwszą kanoniczną grą single player miała być bowiem skasowana już gra akcji od studia Visceral (a potem EA Motive), znana pod roboczym tytułem Project Ragtag, której akcja miała toczyć się właśnie w środowisku łowców nagród.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.