Saga Star WarsWydarzenia

Oscary 2020: „The Rise of Skywalker”, Rian Johnson i Adam Driver z nominacjami!

star-wars-the-rise-of-skywalker-oscar-statue

Dziś Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę nominacji do tegorocznego rozdania najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w przemyśle filmowym. Wśród wyróżnionych tytułów nie zabrakło Gwiezdnych Wojen – a oprócz kilku nominacji dla The Rise of Skywalker w wyścigu po Oscary staną też (za inne osiągnięcia) osoby związane ze światem Star Wars.

Ale po kolei: Epizod IX będzie miał szanse na zdobycie statuetki w trzech kategoriach. Walczyć będzie o nagrodę za najlepsze efekty specjalne, najlepszą muzykę oraz najlepszy montaż dźwięku, a przeciwnikami filmu w tych kategoriach będą odpowiednio:

  • Avengers: Endgame, The Irishman, 1917 oraz Król Lew;
  • Joker, Little Women, Marriage Story oraz 1917;
  • Ford v Ferrari, Joker, 1917 oraz Once Upon a Time… in Hollywood.

Jak jednak wspomnieliśmy, to nie koniec gwiezdnowojennych akcentów wśród tegorocznych nominacji. O statuetki powalczą: Rian Johnson (scenarzysta i reżyser Epizodu VIII) za scenariusz do Knives Out, Adam Driver (odtwórca roli Kylo Rena) za rolę w Marriage Story, Laura Dern (odtwórczyni roli Admirał Holdo) również za rolę w Marriage Story i Taika Waititi (reżyser finału The Mandalorian) za scenariusz Jojo Rabbit – filmu nominowanego jeszcze w pięciu innych kategoriach, między innymi do tytułu najlepszej produkcji pełnometrażowej.

Zwycięskie tytuły filmów oraz nazwiska osób poznamy już 10 lutego, kiedy odbędzie się 92. ceremonia wręczenia Oscarów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.