Filmy

„Skywalker. Odrodzenie” – znamy sposób, w jaki Imperator zgromadził tak ogromne siły

the-rise-of-skywalker-sith-fleet-star-destroyers

Dziewiąta część sagi Skywalkerów nadal wyświetlana jest w kinach. Film ten dodał wiele nowej treści do uniwersum Gwiezdnych Wojen, rozszerzając je o kolejne planety, moce, postaci, a także przywracając kilka już nam znanych. Wiele z tych aspektów nadal pozostaje pod zasłoną tajemnicy, co jest efektem ogromnej ilości zaprezentowanej zawartości, jednakże na pewne z pytań jesteśmy w stanie poznać już odpowiedzi. Jedną z tych kwestii jest pochodzenie ogromnych sił zgromadzonych przez głównego antagonistę Epizodu IX.

Powrót Imperatora dla wielu mógł być ogromnym zaskoczeniem, dla innych raczej przewidywaną ewentualnością. Niektórzy fani po wyjściu z kin zaczęli zadawać pytania o to, w jaki sposób Palpatine pozyskał ogromną flotę niszczycieli, posiadającą w pełni wyszkoloną obsługę.

Jak donosi Movieweb, w The Rise Of Skywalker Visual Dictionary można odnaleźć nieco więcej informacji na temat tego, jak tak wielkie siły mogły powstać z dala od wzroku Nowej Republiki. Poplecznicy Imperatora widoczni w filmie określani są mianem Sith Eternal i to właśnie oni są odpowiedzialni za przywrócenie Dartha Sidiousa do życia przy użyciu mieszanki okultyzmu i technologii. Bez szczypty „magii Sithów” przeżycie przez Palpatine’a upadku widocznego w Powrocie Jedi nie byłoby najpewniej możliwe.

Podobnie sytuacja ma się z flotą niszczycieli, w słowniku określanych jako „niszczyciele klasy Xyston”. Sith Eternal byli w stanie przemycić niezbędne plany oraz materiały do skonstruowania floty poprzez użycie swoich wpływów i tajnych agentów, których przez lata umieszczali w ramach struktur Nowej Republiki oraz prywatnych korporacji. Mieli na to trzydzieści pięć lat, zatem rozwiązanie to nie wydaje się szalenie nierealne. Książka wyjawia również, że obsługa floty oraz członkowie legionów Sith Trooperów składali się z potomstwa popleczników kultu.

Nie dane nam było ujrzeć w filmie sposobu, w jaki Palpatine pozyskał tak ogromne siły, natomiast widać, że twórcy starają się dostarczyć odpowiedzi w sposób inny niż powolne dopełnianie historii poprzez książki, komiksy czy gry. Czy uznamy te wyjaśnienia za wystarczające i wiarygodne, jest już zupełnie indywidualną kwestią.

W razie czego zawsze można odciąć się od treści pisanych i po prostu obejrzeć The Rise of Skywalker w kinie.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.