Saga Star Wars

„The Rise of Skywalker” oficjalnie przekroczył miliard dolarów w Box Offisie!

star-wars-the-rise-of-skywalker-box-office-opening

The Rise of Skywalker oficjalnie przekroczył wczoraj próg miliarda dolarów w światowym Box Offisie! Jak donosi The Hollywood Reporter, finał sagi Skywalkerów osiągnął wspomniany poziom zarobków 28 dni po premierze.

Ze szczegółowych danych wnika, że Epizod IX zarobił do tej pory 483,1 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych i 519,7 mln dolarów na rynku światowym. Pojawia się teraz pytanie, czy film J.J. Abramsa pobije wynik swojego poprzednika, czyli Ostatniego Jedi, który zakończył podboje Box Office’u z kwotą 1,33 mld dolarów na koncie. Eksperci sugerują, że Skywalker. Odrodzenie powinien uplasować się w granicach 1,2 – 1,25 mld dolarów, jednak rynek bywa nieprzewidywalny i może się okazać, że będzie to nieco więcej.

Jeśli ostatnia część sagi Star Wars osiągnie zakładane progi, film zdobyłby czwarte miejsce pośród najbardziej dochodowych produkcji spod szyldu Disneya, które wypuszczono w 2019 roku. Wśród nich znajdziemy:

  1. Avengers: Koniec gry – $2.79 mld
  2. Król Lew – $1.65 mld
  3. Frozen 2 – $1.37 mld
  4. Kapitan Marvel – $1.12 mld
  5. Toy Story 4 – $1.07 mld
  6. Aladyn – $1.05 mld

Najbliższe tygodnie będą zapewne decydujące dla produkcji zwieńczającej ponad 42-letnią serię. Wpływ na nieco zaniżony wynik filmu z pewnością mają dwa czynniki – po pierwsze, w przeciwieństwie do Avengers: Endgame, praktycznie nie zarobił on na rynku chińskim, który Gwiezdnymi Wojnami zwyczajnie nie jest zainteresowany, gdyż marka ta nigdy nie miała okazji tam się zadomowić. Po drugie, część najbardziej zagorzałych fanów jest podzielona odnośnie pewnych decyzji fabularnych podjętych w ramach Trylogii Sequeli, co również może mieć przełożenie na wyniki finansowe Epizodu IX.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.