Seriale

„The Mandalorian” – poznaliśmy motywację stojącą za poszukiwaniami „Baby Yody” przez Moffa Gideona

The-Mandalorian-Moff-Gideon

Można odnieść wrażenie, że świat oszalał na punkcie zielonego kosmity z The Mandalorian, którego widzowie ochrzcili mianem „Baby Yoda” (choć prawdopodobnie nie ma on nic wspólnego z mistrzem Zakonu Jedi, poza przynależnością do tej samej rasy i umiejętnością posługiwania się Mocą). Pocieszny maluch stał się ikoną serialu, pojawiającą się w kontekście dyskusji o Mandalorianinie znacznie częściej niż jakikolwiek inny bohater, włącznie z tytułowym protagonistą. Podobną obsesję na punkcie Znajdy, którą opiekuje się Din, objawia Moff Gideon, jednak najpewniej nie kierują nim szlachetne pobudki ani bezinteresowne zauroczenie.

Aktor wcielający się w głównego antagonistę serii – Giancarlo Esposito – udzielił niedawno wywiadu serwisowi IGN, w którym zdradził nieco więcej na temat motywacji kierujących poszukiwaniami Dziecka przez Moffa.

„Jak każdy wielki przywódca czy naukowiec, który spotyka kogoś, kto jest zaawansowany w jakiejś dziedzinie bardziej niż inni, będzie chciał się z tym kimś zaprzyjaźnić lub sprawdzić, co kryje się w tej osobie, dzięki czemu cała ludzkość mogłaby na tym skorzystać i stać się trochę lepsza. Moff podąża za władzą i kontrolą, jest przywódcą, który próbuje na nowo poskładać wszechświat (…).”

Starania Gideona polegające na zaprzyjaźnieniu się z „Baby Yodą”, jeśli w ogóle miały miejsce, musiały spełznąć na niczym, skoro posunął się on do wysyłania jego śladem łowców nagród, a potem także całych plutonów szturmowców. Biorąc jednak pod uwagę, że Moff jest potężnym imperialnym watażką, jego siłowe metody osiągania celów nie powinny nikogo specjalnie dziwić.

Przy okazji warto wspomnieć, że Esposito miał niedawno okazję porozmawiać chwilę z dziennikarzami na konferencji prasowej TCA, gdzie został zapytany, czy w 2. sezonie The Mandalorian jego postać odegra większą rolę niż wcześniej. Aktor odpowiedział twierdząco.

„Tak, moja rola będzie większa. Zagram zdecydowanie więcej.”

Prace nad kolejnym sezonem Mandalorianina trwają w najlepsze. Nowe odcinki pojawią się na platformie streamingowej Disney+ jesienią bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.