FanmadeSaga Star Wars

„Ostatni Jedi” w stylu najlepszego filmu ubiegłego roku? Zobaczcie zwiastun inspirowany „The Lighthouse”

the-last-jedi-the-lighthouse-style-trailer

Wśród twórców zaangażowanych w rozwijanie świata Star Wars prawdopodobnie nie znalazłaby się osoba z większym zamiłowaniem do zabawy najróżniejszymi gatunkami filmowymi niż Rian Johnson. I choć oczywiście scenarzysta i reżyser The Last Jedi nie znalazł w swoim jedynym (jak na razie, miejmy nadzieję) gwiezdnowojennym tytule zbyt wiele miejsca na elementy pochodzące z nieoczywistych rejonów kina, okazuje się, że w pewnym sensie i tak można je tam odnaleźć.

Jeden z fanów na przykład zdołał z materiałów pochodzących z Ostatniego Jedi zmontować zapowiedź filmu w stylu zeszłorocznego horroru Roberta Eggersa, moim zdaniem zdecydowanie najlepszego widowiska 2019 roku – The Lighthouse. Oczywiście sceny nie były w czasie realizacji Epizodu VIII intencjonalnie zaplanowane, by pasować do tego typu narracji (zarówno treścią, jak i formą), niemniej umieszczone w jej kontekście działają zaskakująco dobrze.

Półtoraminutowy filmik możecie obejrzeć poniżej:

Co ciekawe, powyższy materiał jest niejako wynikiem żartu Riana Johnsona, który kilka dni temu na Twitterze napisał, iż śnił mu się film reżysera The Witch i The Lighthouse osadzony w uniwersum Star Wars – przy okazji wyśmiewając też teorie spiskowe dotyczące rzekomych licznych wersji Epizodu IX.

W kinach wciąż załapać można się na seanse wspomnianego już finału sagi Gwiezdnych Wojen, czyli The Rise of Skywalker. Tymczasem zdobyć można już zagraniczne wydania DVD i Blu-ray The Lighthouse (na temat polskiego wydania filmu nie mamy na ten moment informacji), a już w przyszłym miesiącu (o ile wiemy, również nie na polskim rynku) na nośnikach fizycznych zadebiutuje Knives Out – ostatni film Riana Johnsona.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.