Książki i komiksy

Następna wzmianka o High Republic w komiksie Star Wars – poznajemy coraz więcej szczegółów

high-republic-era-the-destiny-path-part-2

Jeśli ktoś z Was miał jeszcze wątpliwości, czy era Wysokiej Republiki (ang. High Republic) będzie nowym okresem przewodnim na osi czasu Gwiezdnych Wojen, to teraz jest dobry moment, by zweryfikować swoje poglądy. Wzmianka o tym okresie w historii galaktyki pojawiła się w kolejnym kanonicznym źródle, w związku z czym możemy mieć już poważne podejrzenia, iż właśnie na tym będzie skupiał się tajemniczy Project Luminous, a potencjalnie również kolejne filmy kinowe.

Wysoka Republika została tym razem wspomniana w komiksie Star Wars: The Destiny Path #2. Flota Rebelii została rozproszona po wydarzeniach z Imperium kontratakuje, zaś jedną z komórek Sojuszu dowodzi Leia Organa i Komandor Grek. Ten ostatni wprowadza innych rebeliantów w szczegóły planu, którego elementem są bardzo stare stacje kosmiczne, pochodzące jeszcze z czasów Wysokiej Republiki.

Grek zdradza, że Zewnętrzne Rubieże były dawniej znacznie bardziej niegościnne, przez co nawigowanie w tych rejonach galaktyki nie należało do zbyt łatwych. Republika zbudowała więc sieć stacji kosmicznych, służących za swoiste boje wskazujące drogę statkom kosmicznym, próbującym podróżować przez nieodkryte obszary Rubieży. Celem Rebeliantów jest wykorzystanie jednej ze starych stacji, by skontaktować się z resztą rozproszonej floty.

star-wars-comic-the-destiny-path-high-republic

To już kolejny raz, gdy Wysoka Republika jest wzmiankowana w ramach kanonicznych źródeł. Poprzednim razem miało to miejsce w jednym z komiksów serii The Rise of Kylo Ren, gdy kilka faktów o tej erze przybliżył Lor San Tekka.

Jeśli wierzyć wiarygodnym, lecz wciąż nieoficjalnym doniesieniom, właśnie wokół High Republic będzie oscylować cały Project Luminous, na który składać będą się książki, komiksy i gry wideo. Sam projekt ma zaś być wstępem do jeszcze większego przedsięwzięcia, jakim jest seria kinowych produkcji osadzonych kilkaset lat przed wydarzeniami z sagi Skywalkerów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.