Książki i komiksy

Zapowiedziano książkę o młodym Poe Dameronie

poe-dameron-free-fall-novel-book

Wczoraj wieczorem za pośrednictwem serwisu Polygon zapowiedziano nową książkę ze świata Gwiezdnych Wojen! Powinni na nią zwrócić uwagę zwłaszcza ci fani, którym przypadła do gustu postaci Poe Damerona oraz znana z The Rise of Skywalker Zorii Bliss.

Młodzieżowa powieść Star Wars: Poe Dameron: Free Fall autorstwa Alexa Segury zostanie osadzona w czasach młodości Damerona, kiedy był członkiem przemytniczego gangu z Kijimi. Wtedy też zapoznał się z Zorii Bliss. Jak głosi opis:

Minęło kilka lat, odkąd matka Poe, pilotka w szeregach Rebelii, zmarła. Poe i jego ojciec mają coraz więcej problemów, by się dogadać. Nie wiedząc, co chce robić ze swoim życiem, nastoletni Poe ucieka z domu, by odnaleźć przygodę i odkryć, jakim mężczyzną powinien być.

W wywiadzie autor książki poświęca sporo uwagi złożoności charakteru Poe, który nie zawsze był tym bohaterem znanym z filmów czy komiksów ukazujących go jako pilota Nowej Republiki. Co więcej, w książce ma znaleźć się miejsce na wątki kryminalne oraz ukazanie ciemniejszej strony galaktyki.

poe-dameron-free-fall-novel-book-cover-art
Projekt okładki autorstwa Alice X. Zhang

Powieść ukaże się za Oceanem 4 sierpnia tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.