Saga Star Wars

ILM publikuje wideo zza kulis tworzenia efektów specjalnych do „The Rise of Skywalker”

ILM-special-effects-The-Rise-of-Skywalker

Nie da się ukryć, że The Rise of Skywalker, tak jak każdy film świata Gwiezdnych Wojen, po raz kolejny podniósł poprzeczkę w kwestii technik tworzenia efektów wizualnych przy pomocy elementów praktycznych oraz grafiki komputerowej. W związku z nominacją Epizodu IX do prestiżowej nagrody Oscara (właśnie za wspomniane efekty specjalne), Industrial Light & Magic, które jest odpowiedzialne za magię filmów osadzonych w odległej galaktyce, opublikowało materiał wideo ukazujący skomplikowany proces powstawania najbardziej spektakularnych scen z widowiska J.J. Abramsa.

Możemy przyjrzeć się między innymi kulisom tworzenia sekwencji treningu Luke’a i Lei, bitwy nad Exegolem czy pojedynku Rey i Kylo Rena na szczątkach Gwiazdy Śmierci.

Trzeba przyznać, że ogrom pracy włożonej w każdy detal robi wrażenie. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy z ILM zostaną docenieni i doczekają się Oscara, ponieważ bez wątpienia na niego zasłużyli.

Jaka scena ze Skywalker. Odrodzenie jest Waszą ulubioną?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.