Saga Star WarsSeriale

Wujek Ewana McGregora, który grał Wedge’a Antillesa, ostrzegał go przed rolą w Star Wars

ewan-mcgregor-denis-lawson-star-wars

Dość powszechnie znaną ciekawostką na temat Ewana McGregora, który w Trylogii Prequeli wcielał się w postać Obi-Wana Kenobiego, jest jego pokrewieństwo z innym gwiezdnowojennym aktorem – Denisem Lawsonem, odgrywającym w Oryginalnej Trylogii rolę pilota Rebelii Wedge’a Antillesa. Zaskoczyć Was może jednak informacja o tym, że Lawson odradzał swojemu bratankowi podejmowania się roli rycerza Jedi, gdy z taką propozycją wyszedł George Lucas.

McGregor udzielił niedawno ekskluzywnego wywiadu magazynowi PEOPLE, w którym zdradził, iż pokochał Star Wars między innymi dzięki temu, że w dzieciństwie oglądał na ekranach kin swojego wujka.

„Gdy rodzice po raz pierwszy zabrali mnie do kina na Gwiezdne Wojny, żebym zobaczył film i swojego wujka, zwaliło mnie to z nóg.”

Później Ewan przyznał, że jego wuj nigdy nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony do własnego występu w dziele Lucasa, a powód takiego podejścia był dość prozaiczny…

„Zawsze podchodził dość lekceważąco do tego tematu, bo jego doświadczenie [ze Star Wars – przyp. red.] opierało się na kilku tygodniach spędzonych na planie w kartonowym statku kosmicznym.”

Gdy zatem nadszedł czas na wkroczenie McGregora do odległej galaktyki w roli Obi-Wana – w którego oryginalnie wcielał się sir Alec GuinnessLawson odradzał mu przyjmowanie roli.

„Był jedną z tych osób, które mówiły mi: „Nie rób tego, nie rób tego, nie rób tego”. Ale im bliżej byłem otrzymania tej roli, tym bardziej jej chciałem.”

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku prawdopodobnie dostaniemy kolejny owoc podjęcia przez Ewana decyzji wbrew ostrzeżeniom innych osób – aktor ponownie zagra Kenobiego, tym razem na potrzeby serialu, który będziemy mogli obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.