Filmy

Kylo odnajduje tellurium Sithów we fragmencie adaptacji „The Rise of Skywalker”

The-Rise-of-Skywalker-poster-D23

Do sieci trafił fragment powieściowej adaptacji Skywalker. Odrodzenie. Książka autorstwa Rae Carson, podobnie jak adaptacja Ostatniego Jedi, ukaże się w wersji rozszerzonej, co oznacza, że znajdzie się w niej miejsce na wątki i sceny, których nie dane nam było zobaczyć na wielkim ekranie. Jedna z takich scen pojawia się we wspomnianym fragmencie.

Na początku obserwujemy walkę Kylo i szturmowców z Mustafarianami oczami Huxa i Pryde’a, którzy są pod wrażeniem jego umiejętności. Z drugiej strony, Armitage jest zły, że przez obsesyjne poszukiwanie artefaktów Najwyższy Porządek zszedł dla Rena na dalszy plan.

Później koncentrujemy się na Kylo, który samotnie zagłębia się w las na powierzchni Mustafaru, przy okazji doświadczając opisu obecnej kondycji planety – odległych ognisk lawy, lasu Corvax Fen czy pulsującego zewsząd życia. W oddali znajdują się też resztki Zamku Vadera.

rise-of-skywalker-tros-art-of-concept-oracle-kylo-ren

W końcu dociera do istoty znanej nam wcześniej jako the Oracle, która przedstawia się jako the Eye of Webbish Bog (pol. Oko Sieciowego Bagna). Okazuje się, że pajęczopodobne stworzenie i głowa, na której się znajduje, żyją w symbiozie, choć głowa giganta wyraźnie cierpi. Istota wskazuje Kylo wyspę na jeziorze, gdzie znajduje się tellurium, twierdząc, że urządzenie zaprowadzi Rena do Nieznanych Regionów, a konkretnie na planetę Exegol, gdzie znajduje się on – zarówno Kylo, jak i Hux z Prydem mają wątpliwości, czy wiadomość faktycznie pochodziła z ust Palpatine’a. W końcu Kylo wyrusza w podróż na Exegol.

Jeśli chcecie zapoznać się z całym fragmentem powieści w języku angielskim, zajrzyjcie pod ten link. Na premierę książki musimy jednak jeszcze poczekać – za Oceanem ukaże się ona 17 marca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.