FilmyKsiążki i komiksy

Komiksowa adaptacja „The Rise of Skywalker” będzie zawierać wątki nieukazane w filmie

star-wars-the-rise-of-skywalker-comic-cover

Jak ujawnił wczoraj Marvel Comics, latem bieżącego roku światło dziennie ujrzy adaptacja komiksowa ostatniej części sagi Skywalkerów. Za scenariusz serii, która ma się składać z pięciu zeszytów, odpowiadać będzie Jody Houser (Star Wars: TIE Fighter), zaś stroną artystyczną zajmie się Will Sliney (The Rise of Kylo Ren). Jednocześnie zapowiedziano, że komiksy przedstawią nie tylko rysunkowo-tekstową wersję Skywalker. Odrodzenia, lecz zawierać będą również wątki i sceny, których nie uświadczyliśmy w filmie.

star-wars-the-rise-of-skywalker-comic

Jak zdradziła Houser w rozmowie z Marvel.com:

„Jako długoletnia i oddana fanka Gwiezdnych Wojen, byłam zaszczycona, gdy poproszono mnie o zamknięcie sagi Skywalkerów w formie komiksowej. Mamy naprawdę ekscytujące plany na dodanie scen i materiałów, których nie było w filmie.”

Grafiki koncepcyjne przygotowane w trakcie prac nad Epizodem IX i ujawnione wraz z książką The Art of The Rise of Skywalker zdradzają, że twórcy mieli wiele interesujących pomysłów, których ostatecznie nie udało się zawrzeć w finalnej wersji filmu. Ciekawie byłoby zobaczyć część z tych idei materializujących się w formie kanonicznych komiksów.

Pierwszy zeszyt adaptacji The Rise of Skywalker ukaże się za Oceanem w czerwcu 2020.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.