Seriale

Giancarlo Esposito o większej roli moffa Gideona w 2. sezonie „The Mandalorian”

moff-gideon-darksaber-mandalorian

Darksaber w rękach moffa Gideona był zdecydowanie jednym z bardziej fascynujących i szokujących momentów pierwszego sezonu Mandalorianina. Wielu z nas zapewne czeka na rozwinięcie tego wątku i możliwość zobaczenia miecza w akcji, więc aktor wcielający się w rolę moffa puścił nieco pary z ust.

Na Fan Expo odbywającym się w Vancouver Esposito sporo miejsca poświęcił na zachwyty nad… Baby Yodą. Uważa go za przeurocze stworzenie, a w dodatku zachwycony jest technologią, jaka za nim stoi. Tak zaawansowana animatronika, z którą można normalnie obcować, jest dużo lepsza, niż stworzenie postaci w CGI. Ponadto zdradził, że miał już możliwość trzymania Dziecka we własnych rękach i jest podekscytowany na wspólne sceny z nim. Wygląda więc na to, że na pewnym etapie 2. sezonu moff dopnie swego.

Giancarlo został także zapytany o mroczny miecz. Jak przyznał:

„To cudowne uczucie dzierżyć tak ikoniczną broń. Trochę mi zajęło przyzwyczajenie się do niej, jest dłuższa niż normalny miecz czy szabla.”

Ponadto stwierdził, że to potężna broń i dość skomplikowana do nauki odpowiedniej techniki – na treningach tylko w ostatnim tygodniu połamał 3 sztuki.

Nauka walki mrocznym mieczem wskazuje przede wszystkim na dużo większą rolę moffa Gideona w drugim sezonie.

„Moff Gideon jest kimś, kto w zasadzie jest strażnikiem jednej z planet, jednego z obszarów w galaktyce, które zostały przekazane moffom, by je nadzorowali, aby inni ludzie nie mogli ich najechać i podbić. To jest typ strażnika. Ale moff Gideon, mój moff, jest najlepszym z nich. Więc może tam być po to, by zmienić rzeczy na lepsze. Nawet jeśli nie wszyscy go zaakceptują, zobaczą, co zrobił. Z tego powodu kocham złoczyńców, ponieważ jest dla nich przestrzeń do rozwoju. Jest przestrzeń do pokazania, jak mrok ustępuje światłu, kocham ludzi uwielbiających złoczyńców, ponieważ można ich odkupić. Jest coś, czego oni naprawdę pragną i wydaje mi się, że moff Gideon w ostatecznym rozrachunku pragnie sprawić, by wszechświat przetrwał.”

Premiera 2. sezonu The Mandalorian została wyznaczona na październik tego roku. Możliwe, że dokładną datę lub pierwsze szczegóły poznamy na specjalnej konferencji Disney+, która odbędzie się 5 marca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.