Książki i komiksySaga Star Wars

Project Luminous to od dzisiaj „Star Wars: The High Republic”! Zapowiedziano pierwszą fazę

the-high-republic-jedi-knights

Dzisiaj w nocy nastał kres oczekiwania, które zapoczątkowano na zeszłorocznym Celebration – doczekaliśmy się bowiem oficjalnej zapowiedzi Project Luminous, pod którym, zgodnie z wcześniejszymi wyciekami, kryje się tak naprawdę Star Wars: The High Republic. Podczas specjalnego wydarzenia poznaliśmy konkretne pozycje książkowe i komiksowe, które będą stanowić pierwszą fazę projektu.

Era THR przypada na około 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Mrocznego Widma. To czas świetności Republiki Galaktycznej i Zakonu Jedi – ówczesnych członków nazywano Rycerzami Jedi Okrągłego Stołu. Z innych dotychczasowych źródeł wiemy także, że w tym czasie Republika prowadziła szeroko zakrojoną ekspansję w nieznane rejony galaktyki, zwłaszcza w kierunku Zewnętrznych Rubieży. Dzięki temu projekt umożliwi opowiedzenie, jak wyglądała eksploracja przestrzeni kosmicznej, patrolowanie granic znanych systemów oraz odkrywanie nowych kultur i ras. Autorzy projektu poszukiwali też odpowiedzi na pytanie: „Czego boją się Jedi?

Fabuła The High Republic, poza wyżej wymienionymi aspektami poszerzania horyzontów, skupi się także na grupie znanej jako The Nihil, która opisywana jest jako kosmiczni techno-wikingowie. Rzekomo mają oni korzystać z bardzo niebezpiecznego sposobu do podróży przez nadprzestrzeń. 

the-high-republic-concept-2-nihil

Przejdźmy jednak do najważniejszej kwestii, czyli tego, jakie książki i komisy będą przybliżać nam ten okres.

Light of the Jedi – Charles Soule (powieść dla dorosłych, 25 sierpnia)

the-high-republic-light-of-the-jedi-charles-soule

Into the Dark – Claudia Gray (powieść młodzieżowa, 13 października)

the-high-republic-into-the-dark-claudia-gray

A Test of Courage – Justina Ireland (powieść dla starszych dzieci, 8 września)

the-high-republic-test-of-courage-justina-ireland

The High Republic: Adventures – Daniel José Older (seria komiksowa od IDW)

the-high-republic-adventures-comic-daniel-jose-older

The High Republic – Cavan Scott (seria komiksowa od Marvela)

the-high-republic-comic-cavan-scott

Na panelu pokazano także szereg grafik koncepcyjnych – głównie przedstawiających Jedi oraz antagonistów, ale nie zabrakło też miejsca na nadajnik Starlight, który został wspomniany w niedawno opublikowanym komiksie.

Zapowiedź The High Republic możecie obejrzeć także w formie materiału wideo.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.