Wydarzenia

Bob Chapek zastąpi Boba Igera na stanowisku CEO Disneya

bob-iger-chapek-disney-ceo

Wczoraj wieczorem podano do wiadomości, że urzędujący CEO DisneyaBob Iger – ustępuje ze stanowiska. Jego następcą zostanie dotychczasowy szef parków należących do Disneya – Bob Chapek.

Chapek obejmie stanowisko ze skutkiem natychmiastowym. Z kolei Iger pozostanie prezesem wykonawczym firmy i pokieruje stroną kreatywną do 31 grudnia 2021 roku, kiedy to ostatecznie ją opuści i przekaże całość swoich obowiązków nowemu CEO.

Za kadencji Igera Disney od 2005 roku pozyskał m.in. Pixara, MarvelaGwiezdne Wojny oraz wytwórnię 21st Century Fox, a cała firma znacząco się rozrosła i zyskała na wartości.

Póki co decyzja o przejęciu stanowiska przez Chapka nie została przyjęta zbyt ciepło. Firma straciła około 3% na giełdzie, a sama osoba nowego CEO uważana jest za taką, która przedkłada szybki zysk i wypuszczenie na rynek niedopracowanego produktu nad poświęcenie nieco dłuższego czasu na dopracowanie dzieła. Możemy mieć nadzieję, że taka polityka nie przełoży się na działania Lucasfilmu, który utrzyma pewną autonomię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.