PublicystykaSaga Star Wars

5 rzeczy, które wiemy o „Star Wars: The High Republic”

star-wars-high-republic-5-rzeczy-ktore-wiemy

Kilka dni temu w końcu doczekaliśmy się oficjalnego ujawnienia szczegółów na temat tajemniczego Project Luminous, który okazał się być szeroko zakrojoną inicjatywą pod nazwą Star Wars: The High Republic.  Będzie się na nią składać seria książek i komiksów (a w przyszłości  potencjalnie również gier i filmów), opowiadających o Zakonie Jedi, który działał około 200 lat przed wydarzeniami z Mrocznego Widma – w erze znanej jako High Republic. Postanowiliśmy wskazać pięć najciekawszych rzeczy, jakich dowiedzieliśmy się z zapowiedzi.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż seria tworzona będzie przez kilku niezależnych autorów książek i komisów ze świata Star Wars. Będą to Claudia Gray, Daniel José Older, Charles Soule, Cavan Scott i Justina Ireland. Dostaniemy dzięki nim cały przekrój powieści i historii komiksowych – od tytułów dla najmłodszych, aż po te przeznaczone dla starszych odbiorców.


1. Czego boją się Jedi?

Takie pytanie zadali sobie autorzy zaangażowani w tworzenie The High Republic i na tej podstawie zaczęli budować historie osadzone w czasach świetności Zakonu Jedi. W tle wydarzeń ukazanych w książkach oraz komiksach ma przewijać się tajemnicza stacja Starlight Beacon oraz niebezpieczna grupa anarchistów i maruderów, znanych jedynie jako Nihilowie. Będziemy mogli również obserwować czasy, w których Republika prowadziła szeroko zakrojoną ekspansję w kierunku Zewnętrznych Rubieży.

the-high-republic-comic-cavan-scott

2. Współpraca to podstawa

By upewnić się, że opowieści będą ściśle ze sobą zgrane, a czytelnicy nie natrafią w nich na sprzeczności, autorzy mają ze sobą stały kontakt i konsultują najważniejsze decyzje przed zaimplementowaniem ich w swoich dziełach. Daniel José Older wskazuje nawet, że możliwość opowiadania o czasach złotego wieku Zakonu Jedi, gdy nad jego członkami nie wisi widmo zbliżającej się zagłady, to niezwykle ekscytujące doświadczenie.

3. Apokalipsa na galaktyczną skalę

W powieści A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland będziemy mieli do czynienia z następstwami wielkiego kataklizmu, jaki dotknie odległą galaktykę. Następstwa te będziemy mogli obserwować z różnych perspektyw, oczami bohaterów, których charakter i wygląd zostały wykreowane przez utalentowanych pisarzy i rysowników koncepcyjnych. Dzięki temu każda postać będzie nośnikiem oddzielnej, interesującej historii.

the-high-republic-test-of-courage-justina-ireland

4. Pisarski debiut Charlesa Soule’a

Doskonale znany fanom Charles Soule, scenarzysta wielu komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, zaliczy swój pisarski debiut przy okazji The High Republic. Autor tym razem odpowiada za książkę Light of the Jedi, która przedstawi nam m.in. rycerza Jedi rasy Wookiee oraz ludzkiego Jedi, który postrzega Moc w formie melodii. Książka ukaże się za Oceanem 25 sierpnia 2020 r.

the-high-republic-light-of-the-jedi-charles-soule

5. Kataklizm z książki Soule’a odbije się echem we wszystkich historiach związanych z „The High Republic”

Historia Soule’a zainauguruje zupełnie nową erę: zagłębimy się w niej w szczegóły wydarzenia, które będzie wybrzmiewało przez wiele kolejnych książek i komiksów. Twórcy zwracają uwagę, że czytelnicy będą mogli zacząć swoją przygodę z The High Republic w dowolnym momencie, ale ci, którzy chcą zanurzyć się w tych opowieściach w pełni, powinni rozważyć poznawanie ich według chronologii. Claudia Gray, która napisze Into the Dark, ma nadzieję, że to dopiero początek czegoś jeszcze większego, co z czasem rozwijane będzie przez bardziej interaktywne media.

Materiał zainspirowany został artykułem zamieszczonym na stronie StarWars.com

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Cóż ja liczyłem że dostaniemy jakieś info o filmie, który już jest przecież zapowiedziany na 2020 rok a tutaj info o twórcach brak nie wspominając że powinni tak naprawdę zabierać się już za kręcenie 😉

    1. Filmy są zapowiedziane na 2022 rok i nie jest pewne czy bedą siędziały w High Republic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.