Gry

Nowe szczegóły na temat remake’u „Knights of the Old Republic”

KOTOR-GOG

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o możliwym powstaniu kontynuacji lub remake’u gier z serii Star Wars: Knights of the Old Republic, których odświeżone wersje miałyby ponownie wprowadzić do kanonu Gwiezdnych Wojen nieco zmodyfikowaną historię Dartha Revana. Teraz pojawiły się nowe szczegóły dotyczące rzekomego projektu, a pochodzą one od Jasona Schreiera – redaktora serwisu Kotaku, który niejednokrotnie dostarczał sprawdzonych wieści zza kulis branży gier wideo.

Jeden z użytkowników Twittera zapytał Schreiera o szczegóły doniesień na temat remake’u KotOR, na co dziennikarz odparł, że sam z zaciekawieniem przyglądał się sprawie i dotarł do kilku interesujących informacji. Zaznaczył jednak, że nie są to wieści na tyle pewne i sprawdzone, by mógł stworzyć z nich artykuł na łamach Kotaku, ale chętnie podzielił się swoją wiedzą w twitterowym poście.

Jak zdradził Jason, plotki o powstawaniu remake’u/kontynuacji kultowego RPG-a mogą kryć w sobie ziarno prawdy, ale jednocześnie wygląda na to, że jeśli gra faktycznie powstaje, to nie zajmuje się nią EA ani podległe wydawcy studio BioWare (odpowiadające za pierwszą część przygód Revana).

Pojawia się zatem pytanie, kto zajmuje się produkcją, jeśli nie EA, które jeszcze przez co najmniej 3 lata będzie posiadać prawa do tworzenia gier z uniwersum Star Wars? Czyżby Disney zawarł nową umowę z wydawcami pokroju Sony lub Microsoft? Nie można tego wykluczyć, biorąc pod uwagę, że studio Obsidian Entertainment, mające na swoim koncie drugą część KotOR, należy obecnie do koncernu Billa Gatesa. Pozostaje jeszcze opcja, że właściciele marki zwrócili się z propozycją do Aspyr – studia, które zajmuje się obecnie przeniesieniem klasycznych gier Star Wars na konsole najnowszej generacji.

Wszelkie powyższe informacje to oczywiście zbiór plotek, przecieków oraz naszych domysłów, więc podchodźcie do nich z należytą ostrożnością. Na ten moment pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji i trzymać kciuki za powodzenie projektu, jeśli takowy rzeczywiście istnieje.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.