Saga Star Wars

Ben Solo zachował świadomość po śmierci – poznaliśmy jego ostatnie słowa do Rey

kylo-ren-the-ris-of-skywalker-still-cropped

Na trwających w Stanach Zjednoczonych targach C2E2 wydawnictwo Del Rey rozpoczęło limitowaną sprzedaż egzemplarzy książkowej adaptacji The Rise of Skywalker. W związku z tym w sieci zaroiło się już od pierwszych rozszerzonych opisów scen. Jedną z nich jest śmierć Bena Solo.

Choć mogliśmy się domyślić tego już podczas seansu – w końcu ciało członka rodu Skywalkerów rozpłynęło się w powietrzu, jakby ten połączył się z Mocą – otrzymaliśmy ostateczne potwierdzenie, że Ben zachował świadomość po śmierci. Kiedy Rey rozpaczała nad jego ciałem, usłyszała jego słowa: „Na zawsze będę z Tobą”, na które odpowiedziała: „Nikt nie odchodzi na zawsze”.

Ben’s last words to Rey in the TROS novelisation from StarWarsLeaks

Niestety, w książce Ben nie pojawia się jako Duch Mocy, nie jest też wyjaśnione, dlaczego zabrakło go przy Lei i Luke’u na Tatooine. Być może nie jest on jeszcze w stanie materializować się jako Duch i jest tylko głosem, podobnie jak wcześniej Qui-Gon Jinn.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.