Saga Star Wars

„Skywalker. Odrodzenie” – pocałunek Rey i Bena nie miał podłoża romantycznego? Tak sugeruje adaptacja książkowa

star-wars-9-rise-skywalker-rey-kylo-ren-ben-solo-kiss

Od kilku dni po sieci krążą fragmenty książkowej adaptacji The Rise of Skywalker, która zdradza coraz więcej niuansów odnoszących się do scen niewyjaśnionych w filmie. Tym razem uwagę fanów przykuł jeden akapitów zamieszczonych pod koniec powieści, w którym Rey i Ben zastygają w pocałunku, gdy po chwili młody Solo umiera, a jego ciało łączy się z Mocą. Większość widzów z góry założyła, że pocałunek miał podłoże romantyczne i jest ostatecznym dowodem na to, że bohaterowie w ten sposób wyznali sobie miłość pod koniec Epizodu IX. Ale czy na pewno?

Wspomniany fragment książki autorstwa Rae Carson zdaje się zaprzeczać tej teorii.

„Jego serce urosło, gdy Rey sięgnęła do jego twarzy. Pozwolił jej palcom przesuwać się po swoim policzku. Po chwili zdarzył się cud nad cudami, gdy przysunęła się bliżej i pocałowała go. Był to pocałunek wdzięczności, uznania ich więzi, celebracji tego, że w końcu udało im się nawzajem odnaleźć.

Jednak po chwili odsunęła się, na jej twarzy malowało się przejęcie. Czuła, że jego ciało robi się chłodne.

Ben uśmiechnął się do niej.

Przywrócił Rey galaktyce. Z pewnością nie wystarczyło to, by odpokutował za mrok, jaki sprowadził, ale przynajmniej tyle mógł zrobić.”

Jeśli byliście przekonani, że końcowa scena Skywalker. Odrodzenia jest potwierdzeniem, iż Rey i Bena połączyło romantyczne uczucie, to ten fragment z pewnością sprawi, że każdy fan owej teorii będzie musiał zastanowić się nad nią nieco dłużej.

Jak Waszym zdaniem można interpretować opis pocałunku? Sądzicie, że to faktycznie dowód na jego nieromantyczność czy raczej jest to nadinterpretacja? Dajcie znać w komentarzach!

Adaptacja The Rise of Skywalker zadebiutuje za Oceanem 17 marca 2020.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.