Filmy

Przesłuchanie Chewiego, sekret Plagueisa i pochodzenie syna Palpatine’a w adaptacji „The Rise of Skywalker”

the-rise-of-skywalker-banner-cropped

Do internetu trafia coraz więcej zdjęć i informacji pochodzących z udostępnionej wybranym powieściowej adaptacji Skywalker. Odrodzenie. Wiele z nich jest bardzo ciekawych i rozwija poruszone w filmie wątki, potwierdza fanowskie teorie albo też pochodzi z grafik koncepcyjnych.

 • Jedną z takich rzeczy jest scena przesłuchania Chewiego przez Kylo Rena. Najwyższy Wódz zastosował na więźniu tę samą technikę, co w przypadku Rey w Przebudzeniu Mocy i tym razem znowu poległ – Chewbacca zesłał na niego obrazy z dzieciństwa i wychowania przez Leię i Hana.

rise-of-skywalker-tros-art-of-concept-kylo-ren-chewbacca

 • Kylo odbudowuje hełm z prostego powodu – to tradycja, by Mistrz Zakonu Ren chował twarz za maską.
 • Po przebywaniu w przestrzeni kosmicznej w Ostatnim Jedi Leia nie czuje się zbyt dobrze i często słyszy głos Luke’a, który woła ją do siebie. Chce jednak pożyć wystarczająco długo, by przekazać Poe dziedzictwo Organów, Benowi  dziedzictwo Solo, a Rey Skywalkerów.
 • Rey tworzy swój miecz w trakcie akcji. Ponadto twierdzi, że Finn byłby dobrym rycerzem Jedi, zwłaszcza, jeśli połączymy to z jego wrażliwością na Moc.
 • Palpatine stworzył swojego klona przed wydarzeniami z Powrotu Jedi, wyczuwając coraz więcej światła w Vaderze. Kiedy spadał w dół szybu, przepchnął swoją świadomość przez przestrzeń do martwego ciała klona. Transfer jednak nie był w pełni udany, podobnie jak ciało, dlatego nie odzyskał on pełni swojej potęgi. To właśnie był sekret nieśmiertelności Plagueisa, któremu nie udało się wcielić tego w życie – Sheev go zaskoczył.

TRoS Novelization explains what happens to Palpatine as/after he’s thrown down the DSII shaft. from StarWarsLeaks

 • Plagueis z Palpatinem planowali stworzyć między sobą więź diady, taką samą, jaką obdarzeni byli Rey i Kylo. Eksperyment nie udał się, podobnie jak kolejny, w którym Palpatine chciał stworzyć diadę z Vaderem. Diada jest bardzo potężna i Sithowie próbowali ją odnaleźć.
 • Syn Palpatine’a również jest klonem! To idealne ciało, jakie udało się wytworzyć w razie wypadku dla Imperatora, jednak Sidious nienawidził go i porzucił, gdyż nie było wrażliwe na Moc. 

Podobne posty

Jeden komentarz

 1. Ale bzdety, wymyślili wszystko na siłę, cała ta niby trylogia to jedna wielka katastrofa fabularna

 2. Tak panie Anonim. Nowa trylogia same bzdety TYLKO NOWA NADZIEJA I IMPERIUM KONTRATAKUJE bo Powrot Jedi już nie bo Ewoki… Szukacie do przesady logiki w SW , poszukajcie w starej trylogi ktorą traktujecie niczym religie a idealna też nie jest. Chore jest to że nie można lubic nowych filmów bo toksyczni fani zaraz Cie zjedzą bo ich zdanie jest naj naj. Nie pasuje? To nie ogladać. Mi pasuje i ogladam.

  1. Zgadzam się. Jestem mega fanem juz od 20-kilku lat i kupuje to tłumaczenie. Szkoda ze tego nie pokazano w filmie. Ja tam z zapartym tchem na raz oglądam reżyserską wersje Lotr i tak samo miałbym z SW. Nie to że nowa trylogia jest 10/10 bo nie jest. 7 i 9 dla mnie były dobre. W 8 Rian się wg mnie nie odnalazł, motyw Luke’a jest zle zrobiony/poprowadzony , Finn i Rose … :(. W ogóle cała ostatnia bitwa na Crait :(. Ale za to motyw ze Snokiem super jak dla mnie 🙂

  2. Można mieć dobry gust albo do dupy a ty masz do dupy. Obejrzałem wszystko raz i wystarczy, to jest chłam pisany na kolanie w pośpiechu bez składu i ładu. Radze obejrzeć filmiki z Tora jak powinny wyglądać Star Wars z dobrą fabułą.

 3. Mnie tylko czip17 umila to, że oglądam prędzej czy później takie bzdety jak to i nie tylko xD #Bo_Star_Wars.

  Po „Skywalker#uwodzenie już na 100% stałem się wielbicielem uniwersum „Mass Effect”.

  1. Do Anomin no tak bo Przebudzenie Mocy a już co gorsza Ostatni Jedii to najlepiej powiedzieć że ktoś nie ma gustu 😉 To tylko pokazuje jak nerwowo reagują fani trylogii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.