Saga Star Wars

Rey chciała zbudować podwójny miecz świetlny w trakcie wydarzeń z „The Rise of Skywalker”

Do sieci trafiają kolejne informacje wyciągnięte z książkowej adaptacji The Rise of Skywalker. Tym razem poznaliśmy ciekawe fakty na temat miecza świetlnego Rey i procesu jego powstawania – okazuje się, że oręż, który widzimy na samym końcu filmu, nie jest zgodny z pierwotnym zamysłem młodej Jedi i wcześniej miał wyglądać zupełnie inaczej.

Jak zdradza jeden z początkowych akapitów powieści autorstwa Rae Carson, Rey rozpoczęła budowę własnego miecza zaraz po naprawieniu zniszczonej broni Luke’a Skywalkera, która uległa uszkodzeniu w trakcie pojedynku z Kylo Renem w Ostatnim Jedi.

Mówiący o tym fragment znajdziecie poniżej:

„Spojrzała na niedokończony miecz świetlny, leżący na stole warsztatowym. Nie był jeszcze gotowy, a ten, który starannie naprawiła – Luke’a – nie należał do niej. Póki co laska musiała wystarczyć za broń, co w zasadzie jej pasowało. Dobrze służyła jej na Jakku przez wiele lat. Gdy pewnego razu całkiem opanuje kwestię budowy miecza świetlnego, być może zaprojektuje taki, który w jej dłoniach będzie leżał podobnie jak laska. Znany i mocny. Z dwoma końcami. Składany po środku dla większej wygody.”

Jak sami możecie zobaczyć, Rey wstępnie planowała stworzenie miecza bardzo podobnego do tego, jaki później dzierżyła jej mroczna wersja z wizji Mocy. Dlaczego ostatecznie zdecydowała się zbudować zupełnie inny? Tego możemy się w tej chwili jedynie domyślać, ale być może to właśnie wizja zniechęciła ją do brnięcia tą ścieżką. Pozostaje mieć nadzieję, że adaptacja Skywalker. Odrodzenia zagłębi się w ten wątek nieco bardziej i dokładniej nam go wyjaśni.

Amerykańska premiera książki przewidziana jest na 17 marca 2020 roku.

Źródło: Comicbook.com

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.