Saga Star WarsWydarzenia

Cyfrowa premiera „The Rise of Skywalker” przyspieszona z uwagi na epidemię koronawirusa

star-wars-the-rise-of-skywalker-coronavirus-faster-digital-premiere

Temat koronawirusa, który rozprzestrzenia się teraz w szaleńczym tempie po całym świecie, z pewnością zdominował wszelkie przekazy medialne w ostatnich dniach. Okazuje się, że epidemia ma również pewien wpływ na nadchodzące premiery spod szyldu Walta Disneya, a pośród nich znajduje się najnowszy epizod Gwiezdnych Wojen, czyli The Rise of Skywalker.

Dowiadujemy się, że planowana na 17 marca premiera cyfrowego wydania Epizodu IX została przesunięta na wcześniejszy termin i już dziś film dostępny jest do streamingu na kilku platformach (m.in. Amazon i Movies Anywhere). Decyzja ta związana jest przede wszystkim z epidemią koronawirusa – biorąc pod uwagę, że większość z nas powinna pozostawać w domach i unikać zbędnego kontaktu ze zbyt wieloma osobami, Disney postanowił przyspieszyć cyfrowe premiery swoich filmów, by zapewnić rozrywkę osobom, które zmuszone są do odizolowania się w czterech ścianach.

Nie uległa za to zmianie data premiery wydań płytowych, które za Oceanem pojawią się 31 marca. W Polsce Skywalker. Odrodzenie ukaże się na półkach sklepowych dopiero 8 maja.

Na koniec pozwolimy sobie na małą dygresję. Ze swojej strony możemy tylko prosić Was, abyście byli odpowiedzialni za siebie i innych – pozostańcie w domach, jeśli naprawdę nie musicie wychodzić. To od nas wszystkich zależy, czy wirus będzie się rozprzestrzeniał oraz ilu osobom zagrozi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.