Fanmade

Jak wyglądałby Obi-Wan z „Nowej nadziei”, gdyby grał go Ewan McGregor? Możemy to sprawdzić dzięki specjalnej technice

Ob-Wan-Guinness-McGregor-Deepfake

Alec Guinness w roli Obi-Wana Kenobiego z Oryginalnej Trylogii jest niezaprzeczalnie jedną z ikon kinematografii i pewnie na zawsze nią pozostanie. Jednakże niektórzy fani Star Wars nie raz zastanawiali się, jak mógłby wyglądać brodaty mistrz Jedi w starszym wydaniu, gdyby miał go zagrać odtwórca jego prequelowej wersji, czyli Ewan McGregor. Z pomocą w tej kwestii przychodzi technika obróbki obrazu znana jako Deepfake, przedstawiając niesamowicie realistyczną wizję realizacji takiego pomysłu.

Zanim jednak obejrzycie dzieło youtubera Shamooka, warto zapoznać się ze znaczeniem terminu Deepfake, gdyż stoi za nim bardzo interesująca technologia. Cytując za Wikipedią:

„Technika obróbki obrazu, polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji.

Technika stosowana jest do łączenia i nakładania obrazów nieruchomych i ruchomych na obrazy lub filmy źródłowe przy użyciu komputerowych systemów uczących się. Uzyskane w ten sposób łudząco realistyczne ruchome obrazy stosowane są w nagraniach filmowych, stwarzając możliwości manipulacji poprzez np. niemożliwą do odróżnienia przez widza zamianę twarzy aktorów występujących w filmie.”

Efekt zastosowania Deepfake na materiałach z Nowej nadziei obejrzycie poniżej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.