Saga Star WarsSeriale

Ashley Eckstein opowiada o roli Ahsoki w „The Rise of Skywalker”

the-rise-of-skywalker-ahsoka-tano

Dość powszechnie wiadomo, że jedna z najpopularniejszych obecnie postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Ahsoka Tano – miała swoje małe cameo w finałowym epizodzie sagi Skywalkerów. Choć występ nie był oszałamiająco obszerny, ponieważ mogliśmy jedynie przez moment usłyszeć głos Ahsoki w trakcie ostatecznego starcia Rey z Imperatorem, to sam fakt pojawienia się bohaterki seriali animowanych w filmie kinowym stanowił niemałe wydarzenie. O swojej roli w produkcji J.J. Abramsa opowiedziała aktorka, która od lat użycza głosu młodej Togrutance – Ashley Eckstein.

Jak powiedziała w rozmowie z Discussing Film:

„Powiem wam, że najlepszym momentem w całej mojej karierze były te dwie linie dialogowe z The Rise of Skywalker. Możliwość dołożenia swojej cegiełki do finału sagi Skywalkerów jest, jak już wspomniałam, najwspanialszym momentem w całym moim życiu zawodowym. Jestem ogromnie wdzięczna za tę szansę Matthew Woodowi, który prywatnie jest moim przyjacielem. [Matthew] zajmuje się projektowaniem udźwiękowienia, więc zawarcie tam Ahsoki było jego pomysłem. Prowadził mnie oczywiście J.J. Abrams. To był dla mnie ogromny szok, gdy dowiedziałam się, że on tam będzie. Byliśmy na małej sesji nagraniowej, tylko trzy osoby znajdowały się w pomieszczeniu, w tym J.J. Abrams i Matthew Wood.”

Później Ashley dodała:

„Abrams był dla mnie niezwykle miły. Cudownie się z nim współpracowało. Podziękował mi za udział w nagraniach do filmu, w co nie mogłam uwierzyć. Nie pamiętam dokładnie, co wtedy odpowiedziałam, ale było to coś pokroju: „Nie, to ja dziękuję, że pozwoliłeś mi wziąć w tym udział!”. To było wspaniałe przeżycie. […] Już zawsze będę wdzięczna za możliwość stania się częścią kanonu sagi Skywalkerów.”

Moment, w którym duchy Jedi przemówiły do Rey, z pewnością został doceniony przez wielu fanów oglądających The Rise of Skywalker w kinach. Ujęcie pośród nich Ahsoki Tano było zaś puszczeniem oczka w kierunku tych z widzów, którzy dorastali z serialami pokroju Wojen klonów i Rebeliantów.

Jeśli dodamy do tego ostatnie doniesienia o tym, że Rosario Dawson ma wcielić się w aktorską wersję Ahsoki w The Mandalorian, to wydaje się, że dla byłej padawanki Jedi maluje się całkiem interesująca przyszłość w ramach kanonu Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.