Seriale

Neil Scanlan o niewykorzystanych postaciach, które pojawią się w serii o Cassianie Andorze

Rogue-One-Cassian-Andor-Star-Wars

Dość powszechnym zjawiskiem związanym z całą branżą filmową jest konieczność rezygnacji z części pomysłów, które pierwotnie miały pojawić się w filmie lub serialu, na rzecz innych, zdaniem twórców ważniejszych z punktu widzenia spójności fabularnej. Nie inaczej jest w przypadku pewnych postaci z gwiezdnowojennych produkcji, które często zostają wycięte na późnym etapie prac, by zrobić miejsce dla ważniejszych wątków i jednocześnie nie rozwlekać zanadto historii. Okazuje się, że niektórzy z takich bohaterów mogą otrzymać drugie życie dzięki powstającemu właśnie serialowi o Cassianie Andorze.

Neil Scanlan, zajmujący się efektami specjalnymi we wszystkich produkcjach ze świata Gwiezdnych Wojen, jakie powstały pod szyldem Disneya, udzielił niedawno wywiadu w związku z premierą domowego wydania The Rise of Skywalker. Rozmowa w pewnym momencie zeszła na seriale, a Scanlan miał do powiedzenia parę interesujących rzeczy na temat serii o Cassianie.

Jak zdradził dziennikarzowi Movie Web:

„Pod wieloma względami podoba mi się to, że to wcale nie różni się od pracy nad filmem. Z pewnością nie musimy iść na żadne kompromisy, bo mamy takie same warunki kreatywne w każdym dziale. Są też te wszystkie niewykorzystane postaci. Wielu z tych bohaterów, których stworzyliśmy na potrzeby filmów, albo nie trafiło tam dlatego, że tak po prostu działa proces twórczy, albo pojawili się na tak krótko, że mamy tę wspaniałą drugą szansę, by umieścić ich w ramach nowej historii w nieco bardziej zintegrowanej formie. Myślę, że to będzie coś wielkiego. Ten serial daje nowe możliwości wielu rzeczom, które wcześniej stworzyliśmy (…).”

O jakich postaciach lub „rzeczach” mówi Scanlan? W tej chwili możemy się tego jedynie domyślać, ale wypowiedź twórcy wzbudza nadzieję na ujrzenie jakichś niewykorzystanych lub jedynie zarysowanych motywów z Łotra 1 i innych produkcji. Czas pokaże, co Lucasfilm trzyma dla nas w zanadrzu.

Seria o Cassianie Andorze ma pojawić się na platformie Disney+ w 2021 roku, jednak nie wiadomo, jak panująca obecnie pandemia koronawirusa wpłynie na zaplanowane na ten rok rozpoczęcie zdjęć. W rolę tytułowego bohatera wcieli się Diego Luna, który odegrał go również w Rogue One.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.