Wydarzenia

Zmarł Andrew Jack, aktor z Epizodu VII, VIII oraz „Solo”. Przyczyną koronawirus

andrew-jack-star-wars-the-force-awakens (1)

W wieku 76 lat zmarł dzisiaj Andrew Jack. W ciągu swojej wieloletniej kariery, skupionej w głównej mierze (choć nie tylko) na uczeniu innych artystów odpowiedniej wymowy na planach filmowych, miał okazję między innymi wziąć udział w realizacji kilku ostatnich filmów ze świata Star Wars.

Jack wystąpił w Przebudzeniu Mocy oraz Ostatnim Jedi jako Caluan Ematt – była to oczywiście rola epizodyczna i na ekranie można było go zobaczyć zaledwie przez kilka chwil. Podobnie w przypadku spin-offu o młodym Hanie Solo, na potrzeby którego użyczył swojego głosu pojawiającemu się na początku filmu Molochowi. We wszystkich trzech filmach oraz Rogue One wziął również udział jako trener wymowy.

Warto też wspomnieć, że swoją pomocą służył także na planach choćby ostatnich dwóch części Avengers, obu części Sherlocka Holmesa Guya Ritchiego, trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona, trzeciej odsłony cyklu o Indianie Jonesie czy nadchodzącego filmu o Batmanie Matta Reevesa.

Jak przekazuje Metro, przyczyną śmierci Andrew Jacka były powikłania związane z koronawirusem. Aktor zmarł w szpitalu w Chertsey niedaleko Londynu, gdzie przebywał właśnie ze względu na zakażenie. Na miejsce niestety nie zdołała dotrzeć jego żona, która przebywa obecnie w Australii, odbywając kwarantannę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.