Saga Star Wars

Od zawsze planowano, by Rey przyjęła nazwisko Skywalker

Star-Wars-The-Rise-Skywalker-Rey-Yellow-Lightsaber

Kwestia tożsamości protagonistki nowej trylogii filmów ze świata Star Wars skupiała na sobie ogromną część uwagi fanów serii praktycznie od momentu, w którym entuzjaści uniwersum o niej usłyszeli. Relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami właściwie od zawsze funkcjonowały, jakby akcja cyklu rozgrywała się raczej na terenie niewielkiej miejscowości, a nie wielkiej galaktyki, więc siłą rzeczy wiele osób zakładało, iż Rey musi być spokrewniona z którymś bohaterem lub bohaterką z poprzednich odsłon. Okazało się jednak, iż wcale tak nie jest, a wątek stanowiący główny motyw całej trylogii to definiowanie swojej tożsamości przez protagonistkę.

Oczywiście pierwsza część poprzedniego zdania całkiem szybko się zdezaktualizowała – w The Rise of Skywalker ujawnione zostały więzy krwi pomiędzy Rey a Imperatorem Palpatine’em. Ten fakt jednak nie zmienił głównego wątku postaci i już na samym końcu ta przedstawia się jako Skywalker – co symbolizuje raczej wartości wiążące się z tym nazwiskiem, przez które chce się definiować i którymi zamierza się kierować, a nie formalną zmianę nazwiska. Nie powinno więc dziwić, że w przypadku tego akurat dość konsekwentnie prowadzonego motywu, jego zwieńczenie zaplanowane zostało znacznie wcześniej.

I wbrew temu, w co zapewne wierzy przynajmniej część odbiorców ostatnich odsłon Gwiezdnych Wojen, najwyraźniej tak było. Jak przekazuje portal Comic Book, w książce The Art of star Wars: The Rise of Skywalker znajduje się wypowiedź Pablo Hidalgo ze spotkania związanego z realizacją Przebudzenia Mocy (mającego miejsce jeszcze w roku 2014), wskazująca na to, iż rozwiązanie wątku, które zobaczyliśmy w Epizodzie IX, było od początku planowane. Brzmi ona następująco:

„Podoba mi się, że ona będzie naszym Skywalkerem, pomimo że nie jest Skywalkerem. W naszym przypadku nazwisko Skywalker jest w gruncie rzeczy metaforą. Nie musi mieć związku z faktycznymi więzami rodzinnymi.”

Film Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray na polskim rynku już 8 maja.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.