Seriale

Seria o Obi-Wanie zyskała nowego scenarzystę – Joby’ego Harolda

7th Annual 'Reel Stories, Real Lives', Los Angeles, USA - 08 Nov 2018

Jak dosłownie przed chwilą poinformował magazyn Variety, powołując się na zaufane źródła zbliżone do Disneya/Lucasfilmu, seria o Obi-Wanie Kenobim, która powstaje z myślą o dystrybucji za pośrednictwem platformy streamingowej Dinsey+, doczekała się nowego scenarzysty – jest nim Joby Harold. Zastąpi on Hosseina Aminiego, który jako pierwszy zajął się próbą napisania historii brodatego Jedi, jednak jego wersja została odrzucona przez Kathleen Kennedy, a on sam odszedł od prac nad produkcją jeszcze w styczniu tego roku.

Joby Harold może natomiast pochwalić się pracą jako producent wykonawczy filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum oraz scenarzysta Army of the Dead w reżyserii Zacka Snydera. Pełnił również funkcję producenta wykonawczego serii Underground realizowanej dla WGN America oraz netfliksowego Spinning Out. Będzie to jednak jego debiut jako scenariopisarza serialu telewizyjnego.

Informacje na temat nowego scenarzysty serii o Kenobim można potraktować jako pozytywny sygnał – dobrze jest otrzymywać wieści o tym, że coś się dzieje za kulisami produkcji po doniesieniach odnośnie problemów z poprzednim scenariuszem.

Reżyserką serialu niezmiennie pozostaje Deborah Chow, która dała już popis swoich umiejętności w uchwytywaniu klimatu Star Wars za sprawą The Mandalorian. W rolę tytułowego protagonisty wcieli się oczywiście Ewan McGregor. Nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery produkcji na Disney+ i nie wiem też, jak epidemia koronawirusa odbije się na ewentualnym terminie ukończenia prac.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.