Książki i komiksy

Zdradzono grafiki koncepcyjne i opisy Jedi z ery „The High Republic”

the-high-republic-jedi-knights

Oficjalna strona StarWars.com podzieliła się z nami zdjęciami i opisami głównych bohaterów pierwszej fazy projektu wydawniczego The High Republic. Są to sylwetki piątki mistrzów i rycerzy należących do Zakonu Jedi. W powyższym linku możecie też przeczytać, jaka będzie ogólna charakterystyka Jedi w tym okresie i co im przyświecało.

the-high-republic-jedi-avar-kriss

Avar Kriss jest najjaśniejszą i najszlachetniejszą osobą spośród Jedi. Zawsze stara się dostrzec dobro w ludziach i sytuacjach, przy czym nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu. Jest pobudzona życiem na granicy i wyzwaniami, jakie ono przynosi, jest także inspiracją dla współtowarzyszy. To postać pełna współczucia, niedogmatyczna i zawsze gotowa do poświęcenia siebie, by ocalić innych. Avar Kriss to najlepsza z najlepszych.

the-high-republic-jedi-loden-greatstorm

Loden Greatstorm jest twi’lekańskim mistrzem Jedi, a w dodatku uważany jest za jednego z najlepszych nauczycieli w Zakonie. Silny i mądry, z dużym poczuciem humoru, Loden traktuje każdą chwilę jako pouczające doświadczenie, zawsze starając poprawić siebie i tych, którzy go otaczają, zwłaszcza swoich padawanów.

the-high-republic-jedi-keeve-trennis

Keeve Trennis jest młodą Jedi – mówi się, że ma przed sobą wspaniałą przyszłość, jeśli tylko sama w to uwierzy. Błyskotliwa i bardziej impulsywna, niż powinna być, Keeve jest rycerzem Jedi zaledwie od kilku tygodni i jest nieco zafascynowana Avar, wiedząc, jak wielkich rzeczy Kriss dokonała w przeszłości. Jest zdeterminowana wykazać się w obecności Avar i innych legendarnych Jedi stacjonujących na stacji Starlight, ale najpierw musi nauczyć się ufać sobie w takim samym stopniu, jak ufa Mocy.

the-high-republic-jedi-stellan-gios

Stellan Gios jest optymistycznym i powszechnie szanowanym Mistrzem Jedi. Zaczynał w Zakonie u oboku Avar Kriss. Często wykonują dla Jedi lub Republiki różne zadania i kiedy pracują razem, są potężną drużyną szlachetnych bohaterów. Silny w Mocy i urodzony nauczyciel – Stellan obecnie stacjonuje w jednym z posterunków Zakonu Jedi na odległej planecie Caragon-Viner.

the-high-republic-jedi-vernestra-vern-rwoh

Vernestra „Vern” Rwoh jest świeżo upieczonym rycerzem Jedi. Vern, Mirialanka, była padawanką Stellena Giosa. Pracuje ciężko i jest oddana Zakonowi Jedi bardziej niż inni w jej wieku. Jako szesnastolatka jest jednym z najmłodszych rycerzy tego pokolenia. Stara się współgrać z dorosłymi, ale także stanowić dobry przykład dla młodszych Jedi.

Pierwsza książka z okresu the High Republic – Light of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a – planowo ma ukazać się za Oceanem 25 sierpnia. W tym roku będą czekać na nas jeszcze dwie inne książki i dwie serie komiksowe z tego okresu.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.