Książki i komiksy

Ujawniono nowego antagonistę oraz fragment powieści „Star Wars: Shadow Fall”

star-wars-alpabet-squadron-shadow-fall

Oficjalna strona Star Wars ujawniła w ostatnich dniach grafiki i opisy nowego antagonisty oraz bohaterów, jacy mają pojawić się w książce Shadow Fall, należącej do serii Star Wars: Alphabet Squadron autorstwa Alexandra Freeda. Z kolei dziś ukazał się fragment wspomnianej powieści, w którym możemy bliżej poznać pilotów tytułowej eskadry.

Zacznijmy wedle chronologii publikacji, a więc od grafik i opisów postaci. Możemy dzięki nim poznać bliżej majora Sorana Keize’a – dowódcę imperialnego Dywizjonu Cienia. Prowadzi on swoich podwładnych do walki przeciwko Eskadrze Alfabet pod dowództwem Hery Syndulli. W barwach Nowej Republiki latać będą Kairos i Chass na Chadic, służące odpowiednio jako załogantka U-winga i pilotka B-winga.

Grafiki oraz przetłumaczone opisy znajdziecie poniżej:

Soran Keize

W chwilach słabości Yrica Quell zdradzi dobrowolnie kilka dodatkowych informacji o swoim zmarłym mentorze, imperialnym majorze Soranie Keize. Człowieka z jej opowieści cechowały pragmatyzm, empatia i niezwykła zaradność. Był utalentowanym dowódcą, który dbał o mężczyzn i kobiety pod swoimi rozkazami.

To niewyobrażalne szczęście dla całej galaktyki, że już nie żyje. Dywizjon Cienia i tak jest wystarczająco niebezpieczny – nawet bez dobrego lidera. Strach wyobrażać sobie, co by było, gdyby jednak żył.

Kairos

Nie oczekuj ode mnie odpowiedzi na temat Kairos. Nie zdradzę jej zaufania.

Nie jestem w stanie ukończyć tej misji bez niej, w związku z czym nie będę marnować więcej czasu na wertowanie jej akt. Jej lojalność nie podlega dyskusji, tak jak jej udział w tym przedsięwzięciu.

Chass na Chadic

B-wing to ciekawy pojazd: wysokie koszty utrzymania, niesamowicie głośny, skory do dzikich i destabilizujących manewrów, a jednocześnie zdolny do zapierającej dech w piersiach destrukcji. Ma na pokładzie tak potężne działa, że strzelanie z nich z pełną mocą niechybnie doprowadzi do awarii całego systemu.

Znajduję mało sensu w postępowaniu theelińskiej pilotki Chass na Chadic, której burzliwy charakter przeczy wszelkim rozsądnym oczekiwaniom, jakie można mieć względem profesjonalnego żołnierza – lecz jej styl walki cechuje krystalicznie czysta logika.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ujawniono również fragment powieści, za sprawą którego możemy nieco lepiej poznać pilotów Eskadry Alfabet oraz przeczytać o bitwie, jaką oddział Generał Syndulli stoczył z Dywizjonem Cienia. Tekst w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Star Wars: Shadow Fall autorstwa Alexandra Freeda ukaże się za Oceanem 23 czerwca bieżącego roku. Nie mamy informacji na temat daty polskiej premiery.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.