Seriale

Powstanie nowy serial Star Wars z bohaterką na pierwszym planie!

disney+-star-wars-female-character-series

Choć koronawirus spowodował wstrzymanie prac na planach wielu produkcji filmowych i serialowych, podstawowe czynności związane z postprodukcją lub przygotowaniami tychże jak najbardziej mogą się odbywać. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że również i Lucasfilm nie próżnuje w czasie epidemii.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, iż już trwają wstępne prace nad 3. sezonem The Mandalorian, a teraz Variety donosi także, że wytwórnia zakontraktowała Leslye Headland – współtwórczynię oraz scenarzystkę i reżyserkę części odcinków Russian Doll. W planach jest bowiem kolejny serial live action, który trafi na Disney+. Headland będzie showrunnerką i scenarzystką.

Na ten moment nie wiemy o powstającym serialu zbyt wiele poza tym, że na pierwszym planie zobaczyć mamy bohaterkę, a całość podobno rozgrywać będzie się w okresie nieeksplorowanym przez inne gwiezdnowojenne projekty. Według doniesień Deadline tytuł ma być thrillerem z elementami sztuk walki.

Prawdopodobnie oznacza to, iż podobnie jak w przypadku pierwszego serialu aktorskiego Star Wars, do czynienia będziemy mieć z postacią nową dla uniwersum. Bo choć nietrudno wyobrazić sobie przynajmniej kilka odcinków poświęconych bohaterkom pokroju Jyn Erso, Ahsoki Tano, Doktor Aphry, Qi’ry czy nawet Padmé, wszystkie z nich pojawiają się w historiach ze świata Gwiezdnych wojen z przestrzeni ostatnich (i nadchodzących) lat – i mają raczej niewiele wspólnego ze sztukami walki. Można więc przypuszczać, że akcja serialu rozgrywać będzie się w nieznanych nam dotąd czasach High Republic, które w najbliższej przyszłości mają stać się centrum rozwoju uniwersum odległej galaktyki.

Będzie to już czwarty serial live action Star Wars – oprócz 2. i 3. sezonu The Mandalorian w przygotowaniach są jeszcze tytuły opowiadające o Obi-Wanie Kenobim oraz Cassianie Andorze.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.