Saga Star Wars

Znamy tożsamość Sithów, których rzeźby strzegły cytadeli na Exegolu – wśród nich postać z Legend

Exegol-Kylo-Ren-The-Rise-of-Skywalker

Wydawać by się mogło, że wszystkich nowych informacji o uniwersum pochodzących z The Rise of Skywalker dostarczyły nam już Słownik Ilustrowany oraz książkowa adaptacja filmu. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystkie asy, jakie twórcy wyciągnęli z rękawa.

Z młodzieżowej adaptacji ostatniego epizodu sagi Skywalkerów dowiadujemy się, kogo przedstawiały niektóre z posągów znajdujących się wewnątrz cytadeli Sithów na Exegolu. Wśród podobizn dawnych mistrzów można znaleźć zupełnie nowe postaci, takie jak Locphet, Mindran, Sissiri i Felkor. Jest też miejsce dla Sitha znanego z Legend imieniem Naga Sadow – jednego z bohaterów komiksowego cyklu Opowieści Jedi. W kanonie Sadow ma wyraźne powiązania z Exegolem – ze Słownika wiemy, że na planecie znajdowało się miejsce nazwane jego imieniem, tak zwane Sadow Escarpment (pol. Skarpa Sadowa).

To niejedyne rzeźby z cytadeli, które przedstawiają znane nam postaci. Wcześniej pisaliśmy, że cztery posągi strzegące wejścia do placówki Palpatine’a przedstawiają Czterech Mędrców Dwartii, starożytnych filozofów powiązanych z Ciemną stroną i Starą Republiką, których podobizny znajdowały się także w biurze kanclerza Palpatine’a na Coruscant.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.