Saga Star WarsSeriale

Ahsoka niemal pojawiła się w „Gwiezdnych wojnach: Ataku klonów”

Gdy Lucasfilm był na wczesnym etapie tworzenia serialu Wojny klonów, George Lucas i Dave Filoni szukali sposobów, aby dać Anakinowi Skywalkerowi padawana. Z początku Filoni podchodził do tego pomysłu sceptycznie, ale Lucas uznał, że taka postać jest niezbędna, aby pokazać, jak Anakin podejmuje próbę nauczenia się nieprzywiązywania do innych ludzi i ostatecznie ponosi porażkę. Bohaterka ta początkowo znana była jako Ashla, by później stać się Ahsoką Tano. Niegdyś niepopularna padawanka jest teraz ulubienicą fanów, którzy często zastanawiają się, dlaczego nie widzieliśmy jej w filmach. Jak się okazuje, prawie się tam pojawiła.

Podczas wywiadu dla Vanity Fair Dave Filoni zdradził, że Ahsoka Tano niemal pojawiła się w drugiej części filmowej sagi Star Wars, czyli Ataku klonów.

„Wydaje mi się, że to było imię Ashla nadane jednej z młodych Jedi trenowanych przez Yodę w Ataku klonów. To mała dziewczynka rasy Togruta. Zrezygnowaliśmy z pomysłu uznania jej za Ahsokę, a potem doszliśmy do wniosku, że to była dobra decyzja, bo wiek obu bohaterek za mocno się różnił, aby można było uważać je za tę samą postać. W filmie byłaby za młoda.”

Ashla była w grupie dzieci trenujących pod okiem Yody, gdy Obi-Wan Kenobi przyszedł do Wielkiego Mistrza prosić o pomoc w odnalezieniu zaginionej planety. Można ją zobaczyć po lewej stronie poniższego kadru:

Trzeba przyznać, że byłoby to ciekawe nawiązanie, które zapewniłoby Ahsoce sensowne połączenie z filmami, ale, jak powiedział Filoni, po prostu nie mogłoby zadziałać. Kiedy spotykamy ją w Wojnach klonów, Ahsoka ma około 14 lat, a dziecko z filmu jest wyraźnie młodsze. Również wizualnie nie zgrałaby się z Ahsoką, ponieważ Filoni ujawnił, że padawan Anakina zawsze miał być pomarańczowy. Choć mieliśmy szansę ujrzeć jeden z najciekawszych smaczków w Gwiezdnych wojnach, to ostatecznie okazał się niepotrzebny i najprawdopodobniej nie wpłynąłby znacząco na odbiór bohaterki.

Na razie Ahsoka Tano wciąż czeka na aktorski debiut w uniwersum Gwiezdnych wojen, ale jeśli ostatnie pogłoski są prawdziwe, stanie się to już niedługo.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Została hucznie okrzuknięta ulubienicą, ale nadal nie mogę zdzierżyć jej początków, a są takie postaci, których początków nie znaliśmy i lepiej, żebyśmy nie poznawali, choć nie ukrywam, że jedynie Mace Windu jest interesujący, a obecnie trwający arc Mandalory utwierdza Mnie w przekonaniu jak genialnie z kolei rozwinął się znowu Maul gdzie kanonicznie Jego genezy nie znamy, aż tak dosłownie z przed „Mroczne Widmo”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.