Wydarzenia

ILM składa gwiezdnowojenny hołd osobom najbardziej narażonym w czasie pandemii

Gwiezdne wojny od swojego zarania powstawały z myślą o niesieniu nadziei tam, gdzie jej brakuje, utwierdzając widzów w przekonaniu, że zawsze warto szukać tej maleńkiej iskierki, choćby nastały najcięższe czasy. Z takiego samego założenia wychodzą graficy pracujący w Industrial Light & Magic, odpowiadający za stronę artystyczną całego uniwersum Star Wars. W związku z trwającą właśnie pandemią koronawirusa przygotowali oni serię gwiezdnowojennych grafik, składając tym samym hołd pracownikom służby zdrowia, laborantom, sprzedawcom w marketach, kurierom, etc. – czyli zawodom, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo w tych trudnych chwilach.

Poniżej możecie obejrzeć galerię pięknych i poruszających rysunków:

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla, wypowiedziane podczas II wojny światowej, które wydają się teraz nader adekwatne:

„Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.”

Winston Churchill

Musimy pamiętać o tym, że są ludzie, którzy poświęcają bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, by nasze społeczeństwa mogły funkcjonować w „nowej normalności”. Doceniajmy to i niech Moc będzie z nami!

Więcej ciekawych dzieł znajdziecie na stronie StarWars.com.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.