Gry

EA nie ma planów na „Star Wars: Battlefront III”

W ostatnich dniach zadebiutował finałowy update do Star Wars: Battlefront II zatytułowany Battle of Scarif – twórcy poinformowali, że wraz z nim kończy się wsparcie dla niezwykle popularnej gry, uznawanej przez wielu fanów i media branżowe za najlepszy tytuł spod szyldu Star Wars, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Po niezbyt udanym starcie w 2017 roku Battlefront II przeszedł długą drogę, a dzięki wytrwałości twórców początkowy niesmak związany z loot boksami odszedł w zapomnienie. Od wielu miesięcy tytuł generuje przede wszystkim pozytywne reakcje, więc wieści o zakończeniu wsparcia zaskoczyły i zasmuciły wiernych graczy, wzbudzając jednocześnie nadzieję na to, że powstaje kolejna odsłona strzelaniny – okazuje się jednak, że nie mamy na co liczyć w tej kwestii.

Jak donosi profil Bespin Bulletin, który w ostatnich latach dostarczał wielu sprawdzonych przecieków zza kulis gwiezdnowojennych produkcji, Electronic Arts nie planuje wydania trzeciej odsłony Battlefronta. Ekipa odpowiedzialna do tej pory za rozwój drugiej części została przeniesiona do prac nad kolejnym Battlefieldem, mającym przywrócić dobre imię marki po niezbyt udanym Battlefield V.

https://www.instagram.com/p/B_kvUcOgFsT/

Przyczyn takiej decyzji jest kilka. W tej chwili możemy spodziewać się co najmniej dwóch tytułów Star Wars, produkowanych przez studia podległe EA – sequela Jedi: Fallen Order oraz tajemniczej gry o roboczej nazwie Project Maverick – ten pierwszy tworzy Respawn Entertainment, a drugi ma wyjść spod ręki EA Motive (więcej na ten temat napiszemy w kolejnym newsie). Pompowanie środków w jeszcze jedną grę z odległej galaktyki zwyczajnie nie mieści się w kalkulacjach wydawcy, tym bardziej, że już w 2023 roku wygasa kontrakt wydawniczy pomiędzy EA i Lucasfilmem/Disneyem, na mocy którego amerykański gigant rozrywki elektronicznej ma wyłączność na tworzenie gier Star Wars. Jeśli okazałoby się, że umowa między właścicielem marki a wydawcą nie zostanie przedłużona na kolejne 10 lat, to środki i praca włożone w Battlefront III zwyczajnie poszłyby na marne.

Nie są to dobre wieści dla miłośników rozgrywek multiplayer, ale możemy pocieszyć się tym, że w najbliższych latach doczekamy się innych gier wideo ze świata Gwiezdnych wojen. Co więcej, popularność drugiego Battlefronta nie odejdzie zbyt prędko w zapomnienie i prawdopodobnie jeszcze przez dłuższy czas bez problemu znajdziecie zapełnione serwery.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.