RecenzjeSeriale

„The Clone Wars” – wrażenia z odcinka „Shattered”

clone-wars-shattered-ahsoka-rex.jpg

Nawet nie wiem, od czego zacząć opisywać swoje wrażenia z najnowszego odcinka Wojen klonów – jego tytuł zbyt dobrze oddaje mój obecny stan.

Po tym jak udało jej się skutecznie pojmać Maula, Ahsoka kontaktuje się z Radą Jedi, której to spotkanie mogliśmy oglądać w Zemście Sithów, a następnie na pokładzie Venatora kieruje się na Coruscant. To właśnie wtedy była padawanka doznaje wizji i na własnej skórze odczuwa finał morderczego planu Palpatine’a, przy okazji ratując siebie oraz Reksa i w pewnym sensie sprzymierzając się z Maulem.

Od samego początku odcinka towarzyszy nam budowa napięcia i poczucie swoistej nieuchronności Rozkazu 66, czemu służy przede wszystkim przecudowna partytura Kevina Kinera – zaryzykuję stwierdzenie, że to najlepszy fragment muzyczny w całym serialu. Wcale nie gorzej jest później, kiedy Rozkazowi 66 towarzyszy ten sam utwór, co w filmowym wydaniu, dzięki czemu jego odbiór jest jeszcze bardziej emocjonalny i przybijający.

Późniejsza część odcinka, choć kipi akcją, nie jest już jednak tak dobra i bardziej uderza w tony charakterystyczne dla serialu. Niemniej nie brakuje emocjonujących momentów, jak próba ratunku Reksa i ucieczka Maula, a to wszystko okraszone zostało zaskakującymi nawiązaniami do Łotra 1 czy wcześniejszych arców serialu, które skupione były wokół klona Fivesa.

Trudno mi napisać o tym odcinku coś więcej, nie rozpisując się w pełni spoilerowo – to jedna z tych rzeczy, które trzeba przeżyć samemu, widząc, co się dzieje z postaciami, które tak długo znamy. To kolejny bardzo dobry i emocjonujący epizod – cieszę się, że na zwieńczenie Wojen klonów trzeba czekać tylko do poniedziałku.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. WoW! Już w poniedziałek jest finał? Mnie też brak słów i czekam na recenzję wideo od czip17. A propo uderzających tonów. Ta ekipa droidów, którą Ahsoka werbuje w nagłej chwili, by uratować Reksa. Od razu widać jak nawiązują twórcy do arców z 5 sezonu gdzie przewodził im gość od czytania map xD (Były to te odcinki z niebieskim logiem. Skupione na RD – D2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.