Recenzje Seriale

„The Clone Wars” – wrażenia z odcinka „Shattered”

Nawet nie wiem, od czego zacząć opisywać swoje wrażenia z najnowszego odcinka Wojen klonów – jego tytuł zbyt dobrze oddaje mój obecny stan.

Po tym jak udało jej się skutecznie pojmać Maula, Ahsoka kontaktuje się z Radą Jedi, której to spotkanie mogliśmy oglądać w Zemście Sithów, a następnie na pokładzie Venatora kieruje się na Coruscant. To właśnie wtedy była padawanka doznaje wizji i na własnej skórze odczuwa finał morderczego planu Palpatine’a, przy okazji ratując siebie oraz Reksa i w pewnym sensie sprzymierzając się z Maulem.

Od samego początku odcinka towarzyszy nam budowa napięcia i poczucie swoistej nieuchronności Rozkazu 66, czemu służy przede wszystkim przecudowna partytura Kevina Kinera – zaryzykuję stwierdzenie, że to najlepszy fragment muzyczny w całym serialu. Wcale nie gorzej jest później, kiedy Rozkazowi 66 towarzyszy ten sam utwór, co w filmowym wydaniu, dzięki czemu jego odbiór jest jeszcze bardziej emocjonalny i przybijający.

Późniejsza część odcinka, choć kipi akcją, nie jest już jednak tak dobra i bardziej uderza w tony charakterystyczne dla serialu. Niemniej nie brakuje emocjonujących momentów, jak próba ratunku Reksa i ucieczka Maula, a to wszystko okraszone zostało zaskakującymi nawiązaniami do Łotra 1 czy wcześniejszych arców serialu, które skupione były wokół klona Fivesa.

Trudno mi napisać o tym odcinku coś więcej, nie rozpisując się w pełni spoilerowo – to jedna z tych rzeczy, które trzeba przeżyć samemu, widząc, co się dzieje z postaciami, które tak długo znamy. To kolejny bardzo dobry i emocjonujący epizod – cieszę się, że na zwieńczenie Wojen klonów trzeba czekać tylko do poniedziałku.

1 komentarz

  1. WoW! Już w poniedziałek jest finał? Mnie też brak słów i czekam na recenzję wideo od czip17. A propo uderzających tonów. Ta ekipa droidów, którą Ahsoka werbuje w nagłej chwili, by uratować Reksa. Od razu widać jak nawiązują twórcy do arców z 5 sezonu gdzie przewodził im gość od czytania map xD (Były to te odcinki z niebieskim logiem. Skupione na RD – D2).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.