Książki i komiksy

Poświęcona Padmé powieść „Queen’s Shadow” dostępna za darmo!

queens-shadow

W czasach raczej nieobfitujących w zbyt wiele dobrych wieści mamy okazję przekazać wiadomość z kategorii tych bardzo dobrych. Przez najbliższy tydzień można będzie zaopatrzyć się w kopię niewydanej jeszcze w Polsce gwiezdnowojennej powieści Queen’s Shadow.

Mowa oczywiście o kopii elektronicznej, czyli ebooku. Jak ogłoszono za pośrednictwem oficjalnej witryny Star Wars, z okazji Dnia Gwiezdnych wojen tytuł udostępniony zostaje do darmowego pobrania od piątku 1 maja do piątku 8 maja. Można mieć wątpliwości, czy trwająca epidemia koronawirusa nie przyczyniła się do takiej decyzji – w związku z zaleceniami, by pozostać w domu, w sieci oficjalnie udostępnianych jest obecnie sporo tekstów kultury – od sztuk teatralnych, przez słuchowiska, aż po książki właśnie – ale oczywiście nie ma to większego znaczenia.

Queen’s Shadow zdobyć można poprzez opcje przedstawione na stronie Disney Books. Niestety każda z nich wymaga przynajmniej użycia VPN-u i rejestracji na stronie danego sklepu, a do tego, choć cena książki wynosi obecnie okrągłe zero dolarów, tylko Amazon nie wymaga podania żadnej formy płatności. Książka dostępna jest rzecz jasna w języku angielskim.

Powieść pióra E.K. Johnston, autorki między innymi solidnie westernowej Ahsoki, skupia się na postaci Padmé Amidali w czasie piastowania przez nią stanowiska przedstawicielki Naboo w Senacie Galaktycznym. Pozycja powinna więc zainteresować przynajmniej część fanów Star Wars – szczególnie tych, którzy od dawna narzekają na brak eksploracji okresu Prequeli w nowym kanonie.

W najbliższym czasie do sprzedaży trafić ma również inny tytuł poświęcony Padmé autorstwa Johnston – stanowiąca prequel Mrocznego widma książka Queen’s Peril. Oczywiście jak na razie nie wiadomo nic na temat polskich wydań zarówno Queen’s Shadow, jak i Queen’s Peril.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Ta książka ma tak piękną okładkę, że z chęcią zobaczę ją w wersji książkowej na swojej półce. Nie mniej jednak akcja zacna i szkoda nie skorzystać 🙂

  2. Niestety książka nie jest darmowa w amazon.com, kosztuje $8.97, za darmo ($0.00) jest na kobo.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.