Saga Star Wars

Oficjalnie: Taika Waititi scenarzystą i reżyserem kolejnego filmu Star Wars!

taika-waititi-oscar

Mniej więcej w połowie stycznia tego roku dotarły do nas doniesienia, według których Taika Waititi miał być kandydatem Lucasfilmu na stanowisko reżysera jednego z kolejnych projektów wytwórni. Nie dowiedzieliśmy się wówczas jednak, czy prowadzone przez filmowca rozmowy z przedstawicielami Disneya przyniosą rzeczywiste skutki. Ale właśnie przekonaliśmy się, że tak.

Jak poinformowano za pośrednictwem oficjalnej witryny Star Wars, Waititi został zaangażowany do wyreżyserowania gwiezdnowojennej produkcji kinowej, której scenariusz powstanie w wyniku współpracy jego oraz Krysty Wilson-Cairns. Na ten moment nie wiemy o zapowiedzianym właśnie filmie nic więcej – data premiery i szczegóły fabularne pozostają jak na razie nieznane.

Z całą pewnością można to jednak uznać za wiadomość bardzo dobrą. Całkiem pokaźny dorobek Taiki Waititiego jest co najmniej imponujący – nie bez przyczyny w końcu ma na koncie trzy nominacje do Oscara, z których jedna zaowocowała statuetką (najlepszy scenariusz adaptowany za Jojo Rabbit). Jest też jedną z najbardziej rozchwytywanych osób w Hollywood – zaledwie kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać jego odcinek The Mandalorian oraz Jojo Rabbit, trwa właśnie postprodukcja reżyserowanego przez niego sportowego filmu Next Goal Wins, a niedługo zaczną się prace na planie Thor: Love and Thunder.

Krysty Wilson-Cairns natomiast, choć nie może się pochwalić tak ogromną ilością tytułów na koncie, jest współodpowiedzialna za sukces filmu 1917, którego scenariusz pisała z Samem Mendesem, a do tego pracowała też nad Last Night in Soho Edgara Wrighta.

Wygląda na to, że mimo epidemii koronawirusa tegoroczny Dzień Gwiezdnych wojen i tak zaliczyć będzie można do grona najbardziej udanych wydarzeń związanych ze światem Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.