Seriale

[Plotka] Pancerz Boby Fetta pojawi się w „The Mandalorian”, ale będzie go nosił ktoś inny

W ubiegłym tygodniu ujawniono, że do załogi powstającego 2. sezonu The Mandalorian dołączył aktor Timothy Olyphant, znany z ról w serialach Justified i Deadwood. Choć informacja ta ucieszyła wielu fanów zaznajomionych z dorobkiem artysty, to wciąż niewiadomą pozostawało, w jakiej roli wystąpi w ramach uniwersum Star Wars. Najnowsze przecieki dostarczone przez Slashfilm sugerują, że może mieć on coś wspólnego z Bobą Fettem.

Jeśli wierzyć doniesieniom portalu, Olyphant miałby wcielić się w postać noszącą charakterystyczny pancerz Boby Fetta. Jednak biorąc pod uwagę niedawne plotki o tym, że w do ekipy Mandalorianina dołączył także Temuera Morrison – wcześniej grający Jango Fetta, a teraz mający wcielić się właśnie w Bobę – to pojawia się pytanie: po co ktoś inny miałby nosić jego pancerz?

Z pomocą może przyjść kanoniczna książka Koniec i początek autorstwa Chucka Wendiga, w której wspomniany został jegomość imieniem Cobb Vanth. Mieszka on na Tatooine i przyjął rolę samozwańczego szeryfa, który po śmierci Jabby (i pozostawieniu przez niego próżni w gangsterskim półświatku pustynnej planety) postanowił bronić niewielkiego miasteczka Freetown przed grasującym w okolicy bandami rabusiów i gangsterów. Karty powieści sugerują, że Cobb odkupił pancerz Fetta od Jawów, którzy zdobyli go niedługo po wydarzeniach z Powrotu Jedi, podczas odzyskiwania części z wraku barki Jabby. Od tamtej pory Vanth korzysta z niego podczas pacyfikowania „nieproszonych gości”.

Powyższa historia może być dobrym wstępem do pojawienia się zarówno samego Boby Fetta, jak i Cobba Vantha w 2. sezonie The Mandalorian – być może Din Djarin spotka legendarnego łowcę nagród w trakcie próby odzyskania pancerza z rąk nowego właściciela.

Póki co należy pamiętać, że wszelkie przedstawione powyżej informacje to jedynie niepotwierdzone plotki, więc traktujmy je z przymrużeniem oka. Im bliżej będziemy premiery nowych odcinków Mandalorianina, tym więcej oficjalnych informacji pojawi się w sieci i być może przynajmniej niektóre plotki zostaną potwierdzone.

2. sezon The Mandalorian zadebiutuje w październiku tego roku na platformie streamingowej Dinsey+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.