Saga Star Wars

Odrodzony Palpatine pierwotnie miał ukrywać się na Coruscant

Ze Skywalker. Odrodzenie i pokrewnych źródeł wiemy, że klon Imperatora Palpatine’a po śmierci oryginalnego ciała ukrywał się na starożytnym świecie Sithów – Exegolu – i planował swoją zemstę na galaktyce. Okazuje się, że we wcześniejszej wersji scenariusza wyglądało to nieco inaczej.

Jak dowiadujemy się z książki The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker, w wersji scenariusza z listopada 2017 Palpatine miał ukrywać się na Coruscant, w podziemiach dawnej świątyni Jedi, która pełniła później funkcję Pałacu Imperialnego. Odkrycia Imperatora miał ponownie dokonać sam Kylo Ren, który przybywa na planetę znacznie różniącą się od tego, co widzieliśmy w finale Powrotu Jedi. Coruscant jest wyludnione, zdewastowane i pokryte pyłem, a ulice zamieszkane są wyłącznie przez ogromne wilki – ich design możecie zobaczyć na powyższej grafice koncepcyjnej.

Jak Wam się podoba taki pomysł – wolelibyście, żeby Palpatine ukrywał się na Coruscant czy liczyliście na inną rolę dla byłej stolicy Republiki?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.