Filmy

Koncept okrętu flagowego Kylo Rena czerpie pełnymi garściami z Legend

Phil Szostak – kierownik artystyczny w Lucasfilm oraz autor książek przybliżających fanom rysunki koncepcyjne ze wszystkich filmów, które powstały od czasu przejęcia marki Star Wars przez Disney – ponownie dostarczył poprzez social media kilka interesujących grafik ze swojego najnowszego albumu, czyli The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker. Tym razem możemy przyjrzeć się osobistemu gwiezdnemu niszczycielowi Kylo Rena.

„Pomysł na osobisty gwiezdny superniszczyciel Kylo Rena. Bo przecież dziadek miał swój.”

Co ciekawe, jeden z obserwatorów Szostaka zauważył, że okręt zdradza wyraźne podobieństwo do innego flagowca, który powinien być znany fanom Legend – chodzi o superniszczyciel Vengeance, należący do Inkwizytora Jereca, pojawiającego się m.in. w grze Star Wars: Jedi Knight: Dark Forces II.

Nie mamy oczywiście pewności, czy faktycznie wzorowano się w tym wypadku na niszczycielu Jereca – podobieństwo może być wyłącznie dziełem przypadku. Z drugiej strony, doświadczenie uczy nas, że w Lucasfilmie bardzo rzadko cokolwiek jest efektem niezamierzonych działań, a już szczególnie wtedy, gdy mówimy o produkcji filmów głównej sagi.

Chcielibyście zobaczyć przedstawiony na rysunkach koncepcyjnych superniszczyciel Kylo Rena w The Rise of Skywalker? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.